Reklama

Wytykany palcami 7-latek, odzyskuje pewność siebie dzięki przyjacielowi, który wygląda prawie jak on

Madden i kot Moon cat-happy
© Facebook.com/MaddenandMoon

Ta historia jest tak niezwykła, jak wygląd obu przyjaciół. 😍😻😍 Zobaczcie sami!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 24.02.2021, 06:27, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:46

7-letni Madden mieszka w stanie Oklahoma w USA. Urodził się z wadami genetycznymi. Jedna z nich spowodowała rozszczep podniebienia, a druga heterochromię, czyli różnobarwne tęczówki oka. Madden ma jedno oko niebieskie, a drugie zielone. 

Dla dziecka w wieku szkolnym, bycie nawet odrobinę innym niż jego koledzy, może być trudnym doświadczeniem. Nawet niewielka odmienność często wystarcza dzieciom, by wytykać palcami, wyśmiewać, wykluczać, a nawet prześladować. Nie inaczej było z Maddenem, który nie mógł odnaleźć się wśród rówieśników i niechętnie przez to chodził do szkoły.  

Jak walczyć z mobbingiem? 

Mam chłopca była w kropce. Jak pomóc dziecku, które jest prześladowane tak, by mobbing nie nasilił się dodatkowo? Pierwszym krokiem było nagranie filmiku o tym, jak czuje się prześladowane dziecko. Umieścili go na Facebook i do pewnego stopnia pomogło to ograniczyć prześladowania chłopca, ale nie zjednało mu przyjaciół. 

Kot taki jak ja!

Christina Humpreys, matka chłopca, nie miała pomysłu na to, co jeszcze może zrobić, aż pewnego dnia natknęła się na zdjęcie kota czekającego na adopcję. To było niezwykłe spotkanie, bo kot – tak jak Madden – miał zarówno rozszczep wargi jak i różnobarwne tęczówki. Nawet kolory były identyczne – lewe oko niebieskie, a prawe zielone!

Christina od razu postanowiła zaadoptować kota. Mimo tego, że od schroniska, w którym przebywała Moon dzieliło ich prawie 2500 km (czyli podróż jak z Warszawy do Madrytu)! Przy pomocy kilku przyjaciół i ludzi dobrej woli, po kilku dniach Moon znalazła się w Oklahomie. Od tej pory Madden i jego nowa przyjaciółka stali się nierozłączni. 

Dla Maddena ta przyjaźń jest wyjątkowa – pozwoliła mu uwierzyć w siebie i w to, że nie jest odmieńcem, tylko wyjątkowym chłopcem – tak jak jego ukochany kot. 
 

 

They are something magical ✨😍 (And soooo adorable. I’m certainly biased, though. 😉) It’s hard to believe it’s already...

Posted by MaddenandMoon on Tuesday, August 7, 2018