Reklama

Dog niemiecki w kolorach tęczy wywołuje sensację w salonie psiej piękności i podbija sieć

Kolorowy pies dog-wow © Youtube.com/All in One

Sierra Schoon, która pracuje w salonie groomingu w Kolorado uznała, że chce nieco zmienić wygląd swojego doga niemieckiego. Kiedy skończyła pracę, wszyscy myśleli, że to nowa rasa psów. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 01.03.2021, 14:54, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Echo to prześliczna, smoliście czarna, 2-letnia suczka doga niemieckiego. Od małego była przyzwyczajona do dziwactw swojej mamy, która jest psią fryzjerką i która uwielbia farbować sierść swoich psich klientów. Używa do tego specjalnych farb roślinnych, które nie są toksyczne dla psa. 

Sierra zauważyła, że ludzie nieco boją się jej wielkiego psa – w końcu dog niemiecki to największy pies na świecie. A Echo, poza tym waży aż 60 kg,  jest do tego smoliście czarna, co dodatkowo niepokoi przechodniów i klientów salonu. Postanowiła zatem użyć swoich technik i pofarbować sierść Echo, by pies wyglądał bardziej przyjaźnie. 

Galaktyczny pies 

Zmiana wyglądu Echo jest niezwykła. Sierra użyła nietypowych kolorów – różowego, niebieskiego i fioletowego osiągając efekt znany nam ze zdjęć kosmosu i galaktyki. Tym bardziej zatem zabawne jest to, że niektórzy klienci pytają ją, czy to jakaś nowa, nietypowa rasa psów! Sierra nigdy nie pomyślałaby, że można uważać różową sierść za naturalną. 

Cierpliwa sunia 

Zabieg farbowania sierści u tak wielkiego psa jak Echo trwa 3-4 godziny. Mimo tego pies ze spokojem znosi wszystkie zabiegi, bo czuje, że dzięki temu będzie jej  łatwiej nawiązywać kontakt z ludźmi, a jak mówi Sierra to bardzo towarzyski i uczuciowy piesek. 

Odkąd Echo stała się psem galaktycznym, wzbudza znacznie większe zainteresowanie niż dawniej i często przechodnie zatrzymują się, by z nią porozmawiać lub chwilę się z nią pobawić. Pies otrzymuje też dużo komplementów. A wam? Jak podoba się Echo?

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz