Reklama

Uratowali golden retrievera przez zamarznięciem. Zamiast podziękowań dostaną mandat za złamanie lockdownu!

Uratowali golden retrievera przez zamarznięciem. Zamiast podziękowań dostaną mandat za złamanie lockdownu! dog-angry © Facebook.com/Metro.co.uk

Dla psa ta historia skończyła się dobrze, ale dla jego wybawców znacznie gorzej. 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Uratowali psa przed zamarznięciem, ale przez to, że informacja ta wyciekła do mediów, ktoś zadenuncjował ich, że złamali warunki lockdownu. Teraz parze grozi wysoki mandat. 

Pies w potrzebie

Tegoroczna zima miała wyjątkowo mroźne momenty – od kilku lat w Europie nie notowaliśmy aż tak niskich temperatur. Dla wielu zwierząt to duże zagrożenie, zwłaszcza, jeśli nie mają się gdzie schronić przed chłodem. 

Neesha to 8-letni golden retriever mieszkający w okolicach Dublinu. Ta zima była dla niego pechowa. Pies będąc na spacerze zobaczył jelenia, zaczął za nim gonić i zagubił się w górach Wicklow. Nie było go przez dwa tygodnie, a dni były wyjątkowo mroźne. Gdyby nie Ciara Nolan i Jean-Francois Bonnet, pies mógłby już nigdy nie odnaleźć swoich opiekunów. 

Miał jednak szczęście. Para podczas pieszej wędrówki w górach znalazła zziębniętego psa. Francois na własnych plecach zniósł słabego goldena z gór, ratując mu życie. Pies stracił 1/3 masy ciała ale uda mu się odzyskać sprawność. Został już oddany uszczęśliwionym odzyskaniem psa opiekunom. 

Życzliwy przyjaciel atakuje

Dla pary ratowników to jednak nie koniec historii. Ponieważ sprawa dzięki social mediom wyciekła do mediów, ktoś zainteresował się tym, dlaczego w czasie kiedy w Irlandii hotele są zamknięte, a prawo pozwala na przebywanie maksymalnie 5 km od domu, para była od niego znacznie dalej. Góry Wiclow znajdują się bowiem ponad 50 km od miejsca, gdzie mieszkają. 

Nolan i Bonnet zostali zadenuncjowani na policję i czeka ich sprawa! 

Ciara i Francois przyznali, że przebywali w Elbowroom Escape – miejscu, które oferuje noclegi kadrze medycznej (oboje są lekarzami). Przyjeżdża (a raczej przyjeżdżał) tam personel medyczny dla podratowania zdrowia psychicznego. Pandemia wszystkim nam daje się we znaki, ale to lekarze są stale na pierwszej linii frontu i po prawie roku ogromnego obciążenia, wielu potrzebuje choć chwili odpoczynku. 

Niestety prawo nie przewiduje możliwości odpoczynku poza domem ani dla zwykłych obywateli, ani dla kadry medycznej. W efekcie, na podstawie donosu oraz zdjęć z social media, para została oskarżona o złamanie przepisów i będzie ukarana grzywną.

 

Who reported them? 🤔

Posted by Metro on Monday, February 22, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz