Reklama

Niezwykła resocjalizacja – praca dla zwierząt! To się udaje w Inowrocławiu

Niezwykła resocjalizacja – praca dla zwierząt! To się udaje w Inowrocławiu dog-happy © Facebook.com/bezdomnepsyino

Funkcjonariusze służby więziennej pracujący ramię w ramię z osadzonymi – tak w zakładzie karnym w Inowrocławiu powstawały… nowe psie budy! 

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta potrafią być nie tylko terapeutami osób chorych, ale także pomagać w resocjalizacji. Więźniowie dzięki nim odzyskują poczucie wartości, mają dla kogo żyć, a ich praca jest potrzebna.

Co więcej – zwierzę nie ocenia. Nie interesuje go przeszłość człowieka. To bardzo ważne. Dla zwierząt aż chce się pracować! W Inowrocławiu dzięki pracy osadzonych bezdomne psy otrzymały niedawno solidne i przytulne budy.

Kolejna inicjatywa dla zwierząt

Choć zima ma się ku końcowi, wciąż może nas zaskoczyć niejedna zimna noc. Dla zwierząt przebywających w schronisku ciepło i własny kąt są bardzo ważne. Ochrona przed chłodem, deszczem, wiatrem, a także odrobina prywatności – to wielkie dary dla stworzeń, które nie mają domu.

Z inicjatywą wykonania na terenie zakładu karnego bud dla psów wyszli funkcjonariusze placówki – zresztą nie pierwszy raz! Zakład organizował już zbiórki pieniędzy i karmy dla zwierząt. Tym razem podopieczni schroniska mieli otrzymać dodatkowe prezenty.

Osadzeni z zapałem zabrali się do pracy, a rąk do pomocy też nie brakowało – obok nich za młotki, gwoździe i deski chwycili sami funkcjonariusze oraz inni pracownicy zakładu. W ten sposób powstały całkiem spore budy!

Zwierzęta łączą!

Wspólna praca dla psów połączyła nie tylko osadzonych i pracowników zakładu karnego, ale nawet osoby spoza niego. Deski do wykonania bud zorganizowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu oraz Tartak Pama s.c. 

Dzięki wspólnej pracy więcej psów będzie miało własne, ciepłe schronienie. Miejmy nadzieję, że takich pozytywnych inicjatyw pojawi się więcej, i nie tylko w tym zakładzie – trzymamy kciuki!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz