Reklama

Bezdomna kotka przynosi swojego kociaka do szpitala i prosi o pomoc

Bezdomna kotka przynosi swojego kociaka do szpitala  i prosi o pomoc cat-wow © Twitter: @ozcanmerveee

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Stambule (Turcja). Bezdomna kotka weszła do szpitala niosąc w pyszczku swoje dziecko. Personel zareagował natychmiast!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 07.04.2021, 13:18, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Merve Özcan czekała na swojego tatę w Szpitalu Kanuni Sultan Süleyman. Kobieta siedziała na korytarzu, gdy nagle jej oczom ukazała się nietypowa pacjentka. Po szpitalu przechadzała się kotka, która niczym lwica, trzymała w pysku malutkie kocię. Merve natychmiast chwyciła za telefon, żeby udokumentować nietypowe zajście.

Szpitale, zwłaszcza w obecnej sytuacji na świecie, nie są przyjaznym miejscem. Podczas pobytu w placówce, Merve Özcan, była bardzo zmartwiona. Kobieta czekała na swojego tatę, który spędził w szpitalu kilka tygodni, z powodu zakażeniem koronawirusem.

Chwila radości

Kobieta bardzo przejmowała się stanem zdrowia swojego ojca, dlatego była wdzięczna losowi za to, że to właśnie tego dnia w szpitalu pojawiła się kotka. To niecodzienne zdarzenie wpłynęło pozytywnie na cały jej dzień. 

Pierwsze, na co uwagę zwróciła Merve było zachowanie kotki – zdawała się doskonale wiedzieć, w którą stronę iść. Kocia mama musiała odwiedzać placówkę już wcześniej, ponieważ doskonale wiedziała dokąd prowadzi korytarz.

Stali bywalcy

Gdy tylko lekarze spostrzegli tę uroczą parkę, natychmiast podbiegli, by jej pomóc. Jak się jednak okazało, ani mama, ani młode nie potrzebowały specjalistycznej opieki medycznej. Kotka postanowiła przyprowadzić swoje dziecko do szpitala, ponieważ wiedziała, że w tym miejscu zostanie im okazana odrobina czułości.

Po upewnieniu się, że życiu zwierzków nie zagraża niebezpieczeństwo, lekarze powiadomili o wizycie przychodnię weterynaryjną – tam zwierzęta będą zdecydowanie bezpieczniejsze.

W Turcji lokalna społeczność regularnie dokarmia bezdomne koty. Czas kwarantanny dał się we znaki nie tylko ludziom, ale także czworonogom. Z tego względu turecki rząd nakazał lokalnym władzom pomoc bezdomnym zwierzętom, aby nie musieli robić tego mieszkańcy.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz