Reklama

Pies dostaje nowy koc, ale postanawia się nim podzielić z kimś, kto jest w większej potrzebie niż on

Pies na kocu na chodniku. dog-happy © Facebook @info25

Suczka Lana od urodzenia mieszkała na ulicy aż w końcu los się do niej uśmiechnął. Nie zapomniała jednak, jak to jest być w kryzysie bezdomności, i postanowiła komuś pomóc.
 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 05.03.2021, 07:21, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Urocza psinka Lana wałęsała się po ulicach jednego z brazylijskich miast, żebrząc o jedzenie i choćby okruch uwagi ze strony ludzi.

Na szczęście w wieku ośmiu miesięcy została zauważona przez pracownika lokalnego schroniska i zabrana do placówki.

Lana - psie serce

Pewnego dnia schronisko odwiedziło małżeństwo Schaumloeffelów, a Lana od razu podbiła ich serce . Po załatwieniu odpowiednich formalności, Suelen i jej mąż mogli zabrać psinkę do domu.

Jakże los się odmienił! Wydawać by się mogło, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach: bezdomna Lana zamieszkała w domu, o jakim nie śniła nawet w najśmielszych snach. Miała do dyspozycji ogromny ogród z basenem. Mogła biegać, a nawet pływać do woli. Jednak woda sodowa nie uderzyła Lanie do głowy. Wciąż pamiętała o trudach życia na ulicy.

 
Posted by Info25 on Tuesday, May 14, 2019

Pewnej nocy, jak zwykle Lana poszła spać do swojego domku w ogrodzie. Piękna budka, odpowiednio zabezpieczona, nadawała się idealnie na odpoczynek podczas ciepłej, brazylijskiej nocy. Dodatkowo, opiekunowie Lany kupili jej mięciutki, duży koc, by w razie czego mogła się w niego zakopać i się ogrzać. Ale Lana uznała, że jest ktoś, kto potrzebuje ciepła bardziej niż ona.

Następnego dnia Suelen wyszła do ogrodu i zauważyła, że w ciągu nocy psinka zaciągnęła koc pod ogrodzenie i wystawiła go na chodnik. Kiedy kobieta podeszła bliżej, zobaczyła, że na kocu leży bezdomny pies.

"Pomyślałem: Jak pięknie zrobiła to, co zrobiła dla swojej przyjaciółki. Mój najlepszy czworonożny przyjaciel przypomniał mi o czymś tak ważnym: życzliwości!" - powiedziała Suelen w lokalnych mediach.
 

“We forget sometimes the difference we can make in someone’s life. She reminded me of this.”

Posted by The Animal Rescue Site by GreaterGood on Thursday, February 25, 2021

Historia Lany to kolejny przykład na to, że zwierzęta sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi.

Źródło: The Dodo

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz