Reklama

Toro całe życie spędził na łańcuchu. Kiedy w końcu znalazł dom, z wdzięczności przytula każdą spotkaną osobę

Toro całe życie spędził na łańcuchu. Kiedy w końcu znalazł dom, z wdzięczności przytula każdą spotkaną osobę dog-happy

Czasami zwykły uścisk znaczy więcej niż tysiąc słów. Doskonale wiedzą o tym ratownicy, którzy odmienili los Toro.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 09.03.2021, 14:17, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Dzisiaj Toro jest radosnym psiakiem, ale przez pierwsze 5 lat swojego życia był przywiązany łańcuchem do ogrodzenia. Właśnie w takich okolicznościach znaleźli go ratownicy. Co więcej, posesja na której znajdował się pies zdawała się być opuszczona – dom który się na niej znajdował był ruiną. 

Złe początki

Okazało się, że biedny psiak całe swoje dotychczasowe życie spędził podwórku, praktycznie bez kontaktu z człowiekiem. To wyjaśniało, dlaczego Toro miał problemy z aklimatyzacją, gdy przybył do schroniska dla zwierząt Town of Hempstead w Nowym Jorku.

Na początku był bardzo zdenerwowany i wycofany. Sporo czasu zajęło mu przyzwyczajenie się do nowego domu. Jednak z biegiem czasu i dzięki delikatnej zachęcie personelu schroniska, Toro powoli wdrożył się w nową sytuację. 

Pomimo jego oczywistego niepokoju, teraz piesek wydaje się myśleć, że jest w najlepszym miejscu na ziemi i okazuje wdzięczność personelowi schroniska we wzruszający sposób.

Pies-przytulanka

Już podczas swojego pierwszego spaceru Toro podszedł do jednej z pracownic, wspiął się na jej kolana i przycisnął się do jej klatki piersiowej. A to był dopiero początek…

Wkrótce wszyscy przyjaciele Toro w schronisku zaczęli być przytulani. Pies jest tak wdzięczny, że znalazł się w bezpiecznym i przyjaznym miejscu, że po prostu chce, aby wszyscy o tym wiedzieli. Zawsze, gdy wychodzi z boksu, pierwszą rzeczą, którą robi, jest mocne przytulenie osoby, która się nim opiekuje.

Czy Toro znajdzie dom?

Toro na pewien czas opuścił schronisko – został adoptowany. Niestety, po krótkim czasie spędzony u nowej rodziny, pies wrócił do ośrodka.

Teraz szuka domu na zawsze i rodziny, którą będzie mógł obdarzyć miłością. Pracownicy schroniska założyli Toro konto na Instagramie, aby mu w tym pomóc:  – adopt_toro_who_hugs (zaadoptuj Toro – psa, który się przytula).

Miejmy nadzieję, że Toro nie będzie musiał długo czekać, aby znaleźć rodzinę, którą będzie mógł kochać i przytulać.

Jeśli Ty też chcesz dać dom bezdomnemu psu, zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz