Reklama

Ten kot kocha wszystkich ludzi, ale nikt go nie chce z powodu rzekomej „wady”

Ten kot kocha wszystkich ludzi, ale nikt go nie chce z powodu rzekomej „wady” cat-sad © Twiiter.com/Ten uroczy rudzielec szuka domu, ale jego choroba sprawia, że dla wszystkich chętnych staje się „niewidoczny”.

Ten uroczy rudzielec szuka domu, ale niestety nikt nie zdecydował się na adopcję. Co jest nie tak z Alanem?

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 11.03.2021, 17:00, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

A może to wcale nie problem kota, ale potencjalnych opiekunów i braku świadomości tego, jak choroba kota wpływa na jego codzienne życie? 

Co jest nie tak z Alanem? 

Ten śliczny, 5-letni rudzielec mieszka w Madrycie i czeka na adopcję już bardzo długo. Niestety, kiedy tylko osoby potencjalnie zainteresowane adopcją dowiadują się o jego chorobie, rezygnują. Stowarzyszenie Opieki nad zwierzętami Colmenar Viejo jest bezsilne wobec tego, że każdy woli zdrowego kota. 

Kot z padaczką

Alan ma epilepsję. Jest to choroba, która bardzo mocno przeraża potencjalnych opiekunów mimo tego, że kot z padaczką może – jeśli jest pod stałą opieką weterynarza, całkiem normalnie funkcjonować. 

Kocie choroby – jak sobie z nimi radzić? 

Alan podoba się osobom szukającym kota do adopcji, ale przeraża ich konieczność opieki nad chorym kotem, który wymaga częstych konsultacji medycznych, trzeba mu ograniczać stres, a jego napady mogą faktycznie wyglądać dość nieprzyjemnie. 

Koty z „defektami”, takie jak Alan, mają bardzo małe szanse na adopcje i zazwyczaj przez całe życie pozostają w schroniskach. Tymczasem weterynarz Vázquez Montoto, który udzielił wywiadu naszemu siostrzanemu serwisowi Wamiz.es mówi, że najważniejsze jest dobranie odpowiedniej kuracji, by zredukować ilość napadów.

Dodatkowo spokojny i pełen ciepła dom, może znacznie pomóc kotu, który mimo tej choroby może wieść pełne i długie życie. 

Trzymajmy kciuki za Alana! Mamy nadzieję, że znajdzie swój dom.  

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz