Reklama

Kot próbuje się napić wody, ale okazuje się to trudniejsze, niż sądził (VIDEO)

Kot pije wode z kranu cat-happy © Kazuky Akayashi/Unsplash.com

Ten kot powinien wybrać się do okulisty albo to po prostu przesunięcie Matrixa. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Koty w różnym stopniu piją wodę. Niektóre bez problemu wypiją wodę z miseczki, inne nawet się do stojącej wody nie zbliżają, a kiedy już pragnienie ich przyciśnie, wybierają opcję wody płynącej – np. z kranu. 

Kot rozmija się z potrzebą

Ten kot wyraźnie chce napić się wody. Wkłada zatem łebek pod kran i zapamiętale mieli językiem. Tyle, że robi to około 10 cm od strumienia z wodą! W taki sposób to się raczej nie napije! 

Mina kota mówi wszystko – on ma przeczucie, że coś jest nie tak, ale nie ogarnął jeszcze, dlaczego czuje, że jest mokro, a pragnienie nie ustępuje. Ciekawe jak długo zajęło mu zorientowanie się, że źle obliczył azymut. 

Dlaczego niektóre koty wolą wodę z kranu od wody w misce? 

Jest to tak naprawdę kwestia ewolucyjna. Woda stojąca (np. w stawie czy w kałuży) może być zanieczyszczona bakteriami i może wywołać biegunkę lub w inny sposób zaszkodzić kociemu organizmowi. W efekcie kot woli nie ryzykować i pić jedynie wodę płynącą – w naturalnych warunkach wybiera wodę świeżą - np. deszczówkę. 

Są wprawdzie teorie, według których woda w misce kotu nie smakuje, bo musi się zgarbić, by z niej skorzystać, ale raczej można je włożyć między bajki – w końcu z garbieniem się do miski z żywnością kot nie ma problemu. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz