Reklama

W ZOO umiera wilk. To, co robią dozorcy by to ukryć, nie mieści się w głowie

Rottweiler jako wilk dog-wow © Facebook.com/Metro.com

Ta historia jest nieco straszna i bulwersująca, choć jednocześnie dość zabawna.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

W chińskim ZOO Xiangwushanw prowincji Hubei doszło do tragedii. Jeden z wilków zmarł ze starości. ZOO nie miało niestety budżetu na to, by zastąpić zwierzę i kupić do ZOO nowy egzemplarz. Od czego jednak jest pomysłowość! 

Rottweiler na wybiegu dla wilków 

Wilka zastąpiono psem. I to nawet nie husky czy owczarkiem niemieckim (które jednak są nieco podobne) tylko rottweillerem

Psa w klatce nagrał jeden z odwiedzających ZOO. Lokalne media zainteresowały się sprawą i dopytały w ZOO, co w klatce dla wilka robi wilk. ZOO odpowiedziało, że pies został tam umieszczony tymczasowo.

Nie do końca wiadomo czy po to, by wywieźć w pole odwiedzających, wmawiając im, że podpalany rottweiller to wilk, czy może po to, by móc nadal pozyskiwać dotację dla zwierzęcia (która zresztą wynosi zaledwie równowartość 2 euro dziennie). 

Pracownik ZOO potwierdził, że instytucja jest w bardzo złym stanie finansowym, bo nie ma odpowiedniej ilości odwiedzających i ledwo wiąże koniec z końcem. 

Husky jako wilk 

To nie pierwsza taka historia w Chinach. W 2006 roku było głośno o podobnym przypadku. Tyle że wtedy w klatce dla zwierząt w ZOO Dezhou, w której mieszkał jeden wilk, umieszczono psa rasy husky. Przyłapane na oszustwie ZOO próbowało wtedy wyjaśniać, że specjalnie trzyma w klatce wilków psa husky, by wilk miał towarzystwo. 

Czekamy na kolejne podmianki – dachowiec zamiast jaguara oraz gumowa kaczuszka zamiast łabędzi. 

 

Who are they fooling? 😂

Posted by Metro on Sunday, March 7, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz