Reklama

Mężczyzna ratuje owczarka niemieckiego, którego nikt nie chce. Nie wie, że wkrótce pies uratuje jego życie

Mężczyzna ze swoim psem Sadie. dog-wow © Facebook @rbarishelter

Sadie od bardzo długiego czasu szukała domu. Aż trafiła na Briana, który potrzebował jej równie bardzo jak ona jego.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Sadie, suczka owczarka niemieckiego była bardzo lękliwym i wycofanym psem, mającym trudność w nawiązaniu kontaktu z człowiekiem. To spowodowało, że została odrzucona przez trzy schroniska, aż rok temu trafiła na instytucję zajmującą się ochroną zwierząt Ramapo-Bergen w Oakland.

Jak powiedziała w CNN dyrektor placówki, Megan Brinster, „Nasze schronisko jest miejscem ostatniej szansy dla niechcianych psów. Staliśmy się naprawdę skuteczni w znajdowaniu domów dla nich”.

Psi ratownik

Brinster nie kłamała. Jej załodze udało się znaleźć dom dla Sadie. Kiedy tylko do schroniska przybył Brian Myers, od razu było wiadomo, że to właśnie on stanie się opiekunem owczarka. Świetnie się ze sobą dogadywali.

W czasie pandemii, kiedy samotność doskwiera bardziej niż zwykle, Sadie i Myers stali się dla siebie świetnymi kompanami. Psinka nawet zwalczyła swoje stany lękowe. Pewnego dnia ta sielanka miała się jednak skończyć.

W nocy 18 stycznia Brian obudził się, by skorzystać z łazienki, ale poczuł, że nogi odmawiają mu posłuszeństwa i upadł na podłogę.

Byłem uwięziony w małej przestrzeni między łóżkiem a ścianą, nie mogąc dosięgnąć do telefonu komórkowego. Leżałem na podłodze, zastanawiając się, jak długo będę tu tkwić, zanim ktoś mnie znajdzie? - powiedział.

Sadie, która zdała sobie sprawę, że coś niedobrego dzieje się z jej opiekunem, podbiegła do niego i zaczęła być bardzo niespokojna. Myers, wiedząc, że psinka ma tendencję do stanów lękowych, zaczął ją głaskać i pocieszać. I wtedy stało się coś niesamowitego.
 
“Położyłem rękę na jej obroży, a ona natychmiast zaczęła mnie ciągnąć przez pokój do miejsca, gdzie mogłem chwycić telefon i wezwać pomoc”.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. A my nie kryjemy wzruszenia, widząc po raz kolejny, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem.

 

Sadie and Brian have quickly become a sensation, their story of hope and survival inspiring us all. Sadie, a newly...

Posted by Ramapo-Bergen Animal Refuge on Saturday, February 6, 2021

Źródło: CNN

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz