Reklama

Bezdomny pies wchodzi do kliniki weterynaryjnej i prosi o pomoc (VIDEO)

Bezdomny pies wchodzi do kliniki weterynaryjnej i prosi o pomoc (VIDEO) dog-wow

Pomimo zwiększania świadomości ludzi w kwestii adopcji zwierząt, nadal wiele czworonogów błąka się po ulicach miast. Na szczęście są ludzie, którzy starają się im pomóc.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 19.03.2021, 13:39, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Schroniska i domy tymczasowe nie są w stanie pomóc wszystkim bezdomnym zwierzętom. Na szczęście, niektóre nauczyły się samodzielnie prosić o pomoc. 

Natychmiastowa pomoc

Pies z Ceará (Brazylia) zdecydował, że zmieni swój los i zawędrował do kliniki weterynaryjnej Vet Vip. Trudno zrozumieć, w jaki sposób piesek zorientował się, dokąd ma się udać, aby otrzymać pomoc. Zwierzę miało wielkie szczęście! W przychodni dyżurowała bowiem weterynarz, Dayse Ferreira da Silva, która od razu pospieszyła mu z pomocą.

Gdy pies stanął tuż przed drzwiami, lekarka natychmiast zorientowała się, że zwierzak nie tylko jest bezpański, ale także wymaga opieki medycznej.

W celu zbadania psa, lekarka poprosiła go, aby poszedł się za nią do gabinetu lekarskiego. Ku jej zdziwieniu psiak natychmiast wykonał polecenie.

Niestety u pieska zdiagnozowano również zakaźny nowotwór weneryczny, który jest bardzo częstą chorobą u bezdomnych psów. Jest to niezwykle zaraźliwe schorzenie.

Poszukiwania 

Teraz czworonóg czuje się już bardzo dobrze. Doskonale reaguje na chemioterapię oraz leki – nie miał żadnych niepożądanych skutków. Obecnie Quindim jest gotowy do adopcji. 

Jego wzruszająca historia poruszyła wiele serc i zgłosiło się wiele osób, które są zainteresowane adopcją psa, ale pracownicy przychodni chcieliby, aby Quindim znalazł dom blisko miasta w którym obecnie się znajduje. Z powodu pandemii wiele lotów zostało odwołanych, co utrudnia wysłanie go w inne miejsce.

Jeśli Ty też chcesz dać dom bezdomnemu zwierzakowi, koniecznie zajrzyj do ogłoszeń w naszej rubryce adopcyjnej

Psiak jest bardzo towarzyski, biega, bawi się i dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz