Reklama

Ogromny amstaff ze schroniska i chora na wodogłowie dziewczynka: relacja tej pary przyprawi Was o łzy

Amstaff obok leżącego dziecka. dog-happy © Facebook @bliznietaiwalkaozycie

Schronisko w Toruniu mówi o swoim podopiecznym amstaffie, że ma “energię jak po 6 redbullach i urodę chuligana”. Z kolei Amelka jest 5-letnią dziewczynką z niepełnosprawnościami. Ich przyjaźń to dokładnie taka historia, jakiej wszyscy teraz potrzebujemy.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ogromny amstaff o imieniu Śliniak znalazł w końcu rodzinę, która zdecydowała się go adoptować. Na przekór wszelkim stereotypom, ten uroczy pies nawiązał silną i czułą relację z ich chorą córeczką.

Amelka jest dzieckiem z niepełnosprawnościami. Ma wodogłowie, nie mówi i nie chodzi. Codzienne przygody i zmagania Amelki i jej brata bliźniaka można śledzić na ich facebookowym profilu.

Niezwykła więź

 
Amelka uwielbia towarzystwo zwierząt. Dlatego jej rodzina zdecydowała się na adopcję amstaffa Śliniaka i… nie ma czego żałować!
 
Kiedy psiak jest blisko dziewczynki, Amelka rozluźnia napięte mięśnie. Nie może podjąć zabawy ze Śliniakiem, ale mu to nie przeszkadza, ważne, że dziewczynka jest blisko. Porozumiewają się na innym poziomie: po prostu dotrzymują sobie towarzystwa

Jedna z ostatnich historii rodzinnych poruszyła nas szczególnie mocno. Niedawno psiak wykazał się ogromną uważnością: wyczuł zbliżający się u Amelki atak padaczki, co wzbudziło szybszą reakcję ze strony rodziny, by pomóc dziecku.

O wykrywaniu zbliżającego się ataku przez koty już słyszeliśmy, ale w kontekście psów nie jest to tak oczywiste. Zwykle psiaki reagują dezorientacją i odczuwają lęk, ale nie w przypadku dzielnego Śliniaka.
 
Historia tej niesamowitej pary to kolejny dowód na to, że psy to najwspanialsi przyjaciele.

 

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam wyjątkowe osoby i piękną historię... 😍 Praca w schronisku jest mocno obciążająca...

Posted by Schronisko Dla Zwierząt Toruń on Monday, March 15, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz