Reklama

Podczas spaceru w lesie owczarek niemiecki zaczyna ujadać. Jego szczekanie ratuje ludzkie życie

Pies na spacerze dog-wow © Facebook.com/People

Gdyby ten pies nie zaalarmował opiekuna, doszłoby do tragedii. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 22.03.2021, 11:48, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Diesel to 5-letni pies w typie owczarka niemieckiego. Jest bardzo towarzyski i uwielbia spacery. Często chodzi na nie do pobliskiego lasu razem ze swoim opiekunem Thomasem Walsh.

Dwa tygodnie temu podczas takiego spaceru, pies spostrzegł coś nietypowego – dzięki swojej czujności uratował ludzkie życie. 

Spacer, który ratuje życie

Kiedy Thomas idzie na spacer z psem, zazwyczaj zakłada słuchawki. Na pewno nie słyszałby wołania o pomoc, które rozlegało się od strony stawu na obrzeżach lasu. Na szczęście Diesel był czujny.

Pies usłyszał ruch i wołanie o pomoc. Zaalarmował Thomasa, który poszedł za psem nad zamarzniętą wodę. Wtedy zobaczył człowieka, który się topił. Woda była lodowata i czasu nie było wiele. 

Thomas natychmiast zadzwonił po pomoc, a dzięki jego jasnym i precyzyjnym instrukcjom niedoszły topielec był w stanie dopłynąć do brzegu. 

Miałem ochotę skoczyć mu na ratunek, ale w zimie nie wolno tego robić. Próbowałem go uspokoić i zrelaksować, tak, by mógł sam złapać oddech - wyjaśnia Thomas.

Na szczęście w pobliżu pojawiła się jeszcze jedna osoba i wspólnie, z pomocą dodatkowych gałęzi i pomocnej dłoni, udało się uratować 22-latka. Został odwieziony do szpitala i mimo kilku odmrożeń, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Młody człowiek przeżył tylko dzięki temu, że owczarek był czujny i zaalarmował swojego opiekuna.

 

Diesel to the rescue!

Posted by People on Friday, March 12, 2021

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz