Reklama

Zaatakowano opiekuna szczeniaka malinois. Kilka dni później mężczyzna zobaczył szokujący post na Facebooku

Szczeniak owczarka belgijskiego na rękach mężczyzny dog-angry © Facebook @Mehdi Be

Dwóch mężczyzn zaatakowało na ulicy opiekuna owczarka belgijskiego malinois, aby mu go ukraść. Do takich zdarzeń dochodzi coraz częściej.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 25.03.2021, 16:16, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Do tego przestępstwa doszło w połowie stycznia w Hem na północy Francji. Dwóch mężczyzn zaatakowało i brutalnie pobiło opiekuna szczeniaka rasy owczarek belgijski.

O zdarzeniu poinformował na Facebooku brat poszkodowanego. Złodzieje napadli na mężczyznę, ukradli jego ukochanego pieska i wsiedli do samochodu bez tablicy rejestracyjnej i odjechali. Brat poszkodowanego poprosił internautów o udostępnianie posta oraz pomoc w znalezieniu psa.

Mobilizacja w sieci

Internauci natychmiast odpowiedzieli na apel i udostępnili post kilka tysięcy razy. Jedna osób napisała, że widziała w pobliżu Euralille szczeniaka bardzo podobnego do pieska Leeroya. Informacja została szybko zweryfikowana przez policję.

 

 

Posted by Mehdi Be on Wednesday, January 20, 2021

Dzięki interwencji funkcjonariuszy pies został niedługo potem odzyskany. Trzy dni po traumatycznym zdarzeniu psiak cały i zdrowy  wrócił do domu.

Niestety, o takich szczęśliwych zakończeniach nie słyszymy zbyt często. W ostatnim czasie kradzieże oraz handel rasowymi psami stają się istną plagą w Europie.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz