Reklama

Zabawa tego szczeniaczka z motylem w ciągu 5 dni zachwyciła 4,5 mln ludzi (VIDEO)

piesek z motylem dog-happy

Co takiego niezwykłego jest w tym video, że cieszy się taką popularnością? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ponad 4,5 mln wyświetleń na Twitterze w zaledwie kilka dni – oto efekt zabawy szczeniaczka z dużym motylem znanym jako danaid wędrowny.

Motyle te są bardzo duże – rozpiętość ich skrzydeł może się gać nawet 10 cm. Ten, który bawi się ze szczeniaczkiem, nie jest aż tak ogromny, ale i tak wystarczająco duży, by być partnerem w zabawie dla małego pieska.

Szczeniaczek próbuje złapać motyla łapkami i paszczą, a ten drwi sobie z niego, niekiedy siadając mu na nosie! Sami zobaczcie – nie powstrzymacie uśmiechu!

Urocze video zachwyciło miliony internautów i w ciągu zaledwie kilku dni obiegło cały świat. Niektórzy porównują scenę do kadru z bajki Disneya – na żywo.

Dlaczego motyl siada na psim nosie? 

Nie ma w tym jednak nic magicznego – zachowanie motyla może być usprawiedliwione biologią. Otóż motyle swoją trąbką wysysają sód, który jest im potrzebny do życia i reprodukcji. Pierwiastek ten znajduje się w soli (NaCl), który z kolei znajduje się w pocie czy łzach.

Danaid prawdopodobnie przygotowuje się do kopulacji i potrzebuje sodu – stąd atak na pieska, który może mu go dostarczyć, bo zawierają go wszystkie jego wydzieliny – nawet wilgotny psi nosek może być dla motyla źródłem cennego sodu.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz