Reklama

“Byłem taki słodki…, a teraz nie żyję” - list pożegnalny szczeniaka wstrząsa internautów

Szczenię ze smutnymi oczyma. dog-angry © Facebook @TierschutzBerlin

Dwumiesięczny szczeniak to kolejna ofiara pseudohodowli. List, jaki zostawia przed śmiercią, wstrząsa całym Berlinem.
 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 31.03.2021, 17:05, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Słodki szczeniak stał się ofiarą nielegalnego handlu psami, który staje się w Europie prawdziwą plagą. Maluch nagle zachorował, a jego opiekunowie, nie potrafiąc podołać chorobie, oddali go do schroniska.

Niestety, mimo zawziętej walki o życie psiaka, nie miał szans. Jego ciało zaatakował parwowirus, bardzo groźna choroba, która często zabija zwierzęta z nielegalnych hodowli. Aby obnażyć straszną prawdę o pseudohodowlach, szczeniak zostawił list pożegnalny, który schronisko zamieściło w internecie.

Byłem taki słodki ... teraz nie żyję. 💔 Nie miałem dwóch miesięcy. Stwierdzono, że jestem ciężko chory. Nie wiem nawet, jak to się stało, że zostałem opuszczony. Ale w końcu ktoś się mną zajął. Słyszałem takie słowa jak „handel szczeniętami” i „śmiertelnie chory”. Ale przynajmniej byli wreszcie ludzie, którzy mnie kochali. Miękki koc! Karma! Ale też ukłucie igły w ramię - bo miałem wysoką gorączkę. A biegunka była tak straszna ... naprawdę mnie wycieńczała. Wszyscy tutaj wyglądali na bardzo zmartwionych. Parwowirus - co to ma być? Po prostu chciałem dorosnąć i się bawić! Wszyscy tutaj tak bardzo mnie kochali. Ale moje ciało nie dało sobie rady. Po prostu nie mogłem już tego znieść. Już nic mnie nie boli. Proszę, nie zapomnij o mnie…

Plaga nielegalnego handlu

Pandemia koronawirusa spowodowała kolejną epidemię: nielegalnego handlu szczeniętami, a w konsekwencji przepełnionych schronisk. Ludzie masowo kupują “po okazyjnych cenach” zwierzęta w internecie. Kiedy okazuje się, że pies jest chory, oddają go do schroniska.

W miejscach, gdzie “produkowane” są czworonogi, zwierzęta nie mają odpowiedniej opieki, także medycznej. Jest to idealne środowiska do rozprzestrzeniania się niebezpiecznych chorób

Schronisko, które opublikowało list pożegnalny nieszczęsnego szczenięcia apeluje, by zastanowić się dwa razy, zanim zdecydujesz się kupić psa.

Weź pod uwagę, że to decyzja na całe życie. A jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na zakup, dokładnie sprawdź miejsce, z którego pochodzi zwierzak. My niezmiennie zachęcamy do adopcji zwierząt ze schronisk.

 

💔 Ich war so süß ... jetzt bin ich tot. 💔 Ich war keine zwei Monate alt. Man fand mich schwerkrank. Ich weiß gar nicht,...

Posted by Tierschutz Berlin on Saturday, March 20, 2021

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz