Reklama

Zostawia labradora i jego 9 szczeniąt samych na noc. Kiedy wraca, okazuje się, że rozegrał się dramat

czekoladowe szczenieta labrador dog-sad

Ten hodowca już nigdy nie zostawi małych psiaków samych sobie!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 06.04.2021, 07:25, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Zostawiając labradorkę z jej maleńkimi szczeniaczkami, hodowca z Viernheim nie przypuszczałby, że coś może się im stać w ich własnym kojcu. Niestety mocno się przeliczył.

Kiedy czekoladowa labradorka urodziła sześć dziewczynek i trzech chłopców, nikt z hodowli nie mógł przestać zachwycać się maluchami – były prześliczne. Niestety tragedia była blisko.

Psy ukradzione z kojca

Zimową nocą (cała historia wydarzyła się w lutym), matka i jej maluchy zaginęły. Kiedy opiekun rano przyszedł zobaczyć, jak miewa się rodzina, zastał potłuczoną budę i rozwaloną klatkę. Ani matki, ani szczeniąt nigdzie nie było.

Hodowca osłupiał – w życiu nie przypuszczałby, że psy mogą zostać porwane prosto z hodowli. Prawdopodobnie matka została skuszona jedzeniem, a jej maluchy wyniesione w koszu na bieliznę.

Hodowca przypomniał sobie także, że kilka dni przed kradzieżą, w hodowli było kilku kupców, którzy wnikliwie przyglądali się właśnie tym labkom. To prawdopodobnie oni dokonali później kradzieży.

Niestety na terenie hodowli nie zamontowano kamer ani systemu alarmowego. W efekcie zatem odnalezienie szczeniąt graniczy z cudem.

Nie kupuj kradzionych szczeniąt!

Jakiś czas temu pisaliśmy o zwiększonej ilości kradzieży psów w okresie pandemii. Jak widać przestępcy nie tylko kradną pojedyncze szczenięta, ale również napadają na hodowle. Pamiętajcie, by nigdy nie kupować szczeniąt niewiadomego pochodzenia! Mogą pochodzić z rabunku!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz