Reklama

Ten pies czekał 4 dni na zamarzniętej rzece na to, by ktoś go uratował

Pies na zamarzniętej rzece dog-sad © Facebook.com/Friends of the River Rouge Animal Shelter

Piesek wpadł do rzeki i prawdopodobnie na lodowej krze przedostał się do leżącej na środku rzeki maleńkiej wysepki. Spędził tam 4 dni – przemarznięty i pozbawiony jedzenia i picia.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Historia tego małego psiaka jest dramatyczna. Miał naprawdę dużo szczęścia. Mały, około roczny piesek, znalazł się w złym miejscu o złej porze. Wędrując brzegiem rzeki Detroit, już na wysokości Ontario w Kanadzie, napotkał kojota, który uznał, że pies będzie doskonałą przekąską.

Maluch uciekając wpadł do rzeki i prawdopodobnie na lodowej krze przedostał się do leżącej na środku rzeki maleńkiej wysepki. Spędził tam 4 dni – przemarznięty i pozbawiony jedzenia i picia.

Psa zauważono z brzegów rzeki, ale w lutym 2021 roku rzeka Detroit była w dużej części skuta lodem, który nie był na tyle stabilny, by można było przedostać się na wysepkę.

Aby uratować psa, konieczne było zaangażowanie poduszkowca. Ratownikom wypożyczyła go firma Basf. Dzięki zaangażowaniu kilku osób i okolicznych firm, w końcu udało się przedostać na wysepkę i złapać pieska. Natychmiast przewieziono go do Woodhaven Animal Hospital.

Pies miał odmrożone puszki łap, był odwodniony i dostał zapalenia trzustki. Na szczęście udało się go wyleczyć. Na pamiątkę cudownego ocalenia, pies dostał imię Miracle (cud).

Podwójny cud! Adopcja psa

Nie udało się odnaleźć opiekunów pieska – nie miał ani obroży ani mikrochipu. Miał zatem zostać umieszczony w schronisku. Uśmiechnęło się jednak do niego szczęście po raz kolejny. Człowiek, który go uratował, zdecydował zrobić to po raz drugi! Jude Mead z J&J Marine, który uratował psiaka uznał, że to znak. Postanowił zaadoptować malucha.

Schronisko przeprowadziło rozmowę z Jude i uznało, że faktycznie lepszego kandydata na opiekuna, piesek nie mógł sobie życzyć. River Rouge Animal Shelter przekazało psa nowemu opiekunowi, a cała historia Miracle, choć zaczęła się tragicznie, dobiegła do szczęśliwego finału! Psu i jego nowym opiekunom życzymy dużo szczęścia!

 

Do you believe in Miracles? We do! Many of you will recall the story from back in February when a little fluffy and...

Posted by Friends of the River Rouge Animal Shelter on Friday, March 26, 2021

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz