Reklama

Bohaterowie z podstawówki: 13-latkowie pomogli złapać kobietę okrutnie traktującą psa

Policjant prowadzi kobietę. dog-happy © wm.policja.gov.pl

Od tych chłopców ze Szczytna niejeden dorosły powinien się uczyć człowieczeństwa. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

We wtorkowy wieczór 13 kwietnia, trzech małoletnich mieszkańców gminy Szczytno, zauważyło, jak pod jednym ze sklepów przy ulicy Warszawskiej kobieta wyrzuciła psa z samochodu
 
Trzynastoletni Kuba, Konrad i Marcel nie mogli pozostać obojętni na okrucieństwo wobec zwierzaka i zwrócili uwagę kobiecie. Ta, nic sobie z tego nie robiąc, poszła do sklepu. Chłopcy zadzwonili więc na policję.

Brawa za bohaterską postawę


Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, chłopcy opowiedzieli im całą sytuację oraz wyrazili zaniepokojenie, że kobieta może być również pod wpływem alkoholu.

Policjanci znaleźli ją w markecie, ledwie trzymającą się na nogach. Kiedy została przebadana alkomatem, miała blisko promila alkoholu.

47-letniej kobiecie natychmiast odebrano prawo jazdy i zawieziono na izbę wytrzeźwień. Usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie wiadomo, dlaczego chciała porzucić psa.

Tymczasem zwierzak trafił do schroniska Cztery Łapy, mamy nadzieję, że jego sytuacja wkrótce się wyjaśni. Natomiast trzech nastolatków dostało pochwałę od policji za swoją postawę. “Takich ludzi nam trzeba!” - powiedział w mediach insp. Radosław Drach.

"Zareagowali bardzo odpowiedzialnie, w przeciwieństwie do innych osób, również tych dorosłych, które często zamiast zareagować w taki sposób, wyciągają telefony i jedynie nagrywają to, co widzą.

Ich postawa pokazuje, że nie wiek, a wykształcone poczucie współodpowiedzialności i wrażliwość na krzywdę innych – tak ludzi, jak zwierząt, potrafi zdziałać cuda i uchronić potencjalne ofiary przed niebezpieczeństwem".

Nie pozostaje nam nic innego jak się zgodzić, a porzuconej psince życzyć kochającego domu.

Źródło: SE

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz