Reklama

Siedział nad basenem, kiedy usłyszał głośne chlupnięcie. Za kilka sekund doszłoby do dramatu (VIDEO)

Siedział nad basenem, kiedy usłyszał głośne chlupnięcie. Za kilka sekund doszłoby do dramatu (VIDEO) dog-serious © YouTube: Caters Clips

Bernard Williams był ze swoimi psami nad basenem w swoim domu w Bakersfield, w Kalifornii. Zareagował dosłownie w ostatniej chwili. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 28.04.2021, 15:56, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Dwa buldogi francuskie, Lola i Adela, radośnie biegały za swoim opiekunem i cała trójka wydawała się dobrze się razem bawić.

Straszny upadek do wody

Niestety, beztroska została zakłócona przez niespodziewany wypadek – 6-miesięczna suczka Adela potknęła się o krawężnik mniejszego basenu, wskutek czego wpadła do zbiornika.

Buldogi francuskie nie potrafią pływać - mają zbyt krótkie nogi i kufę sprawiającą problemy z oddychaniem.

Mimo że basenik, do którego wpadła suczka nie był głęboki, biedna Adela nie miała żadnej szansy na wynurzenie się z powodu ciężaru jej ciała, które natychmiast zatonęło pod wodą.

W samą porę

Na szczęście Bernard natychmiast zauważył upadek psa i wskoczył do wody, by ratować zwierzę. 

Po wyłowieniu Adela miała niewielkie problemy z oddychaniem, ale gdy Bernard poklepał ją po klatce piersiowej, wrócił jej normalny oddech. Suczka była już bezpieczna. 

Dzięki szybkiej reakcji opiekuna, Adela doszła do siebie w ciągu kilku minut i mogła wrócić do zabawy z Lolą i swoim opiekunem.

Kamery monitorująca zarejestrowała całe zajście. Mężczyzna postanowił udostępnić film jako ostrzeżenie dla innych opiekunów, aby zawsze byli czujni i trzymali psy z dala od basenów i zbiorników wodnych, zwłaszcza wtedy, gdy zwierzaki nie potrafią pływać. 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz