Reklama

Podobizna tego psa zawisła na skrzyżowaniu jednego z amerykańskich miasteczek. Nie zgadniecie dlaczego

Pies stoi i patrzy na samochód. dog-wow

Ike, bezdomny psiak z prowincjonalnego miasteczka Ironton w Missouri, stał się najbardziej znanym czworonogiem w całej Ameryce. Z bardzo poruszającego powodu.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 02.05.2021, 11:57, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

O niepozornym mieście Ironton stało się ostatnio głośno w całych Stanach Zjednoczonych. Do miasteczka ściągają dziennikarze, by przyjrzeć się bliżej historii mieszkającego tam psiaka.

Ike, bo tak mieszkańcy Ironton nazwali zwierzaka, codziennie staje na skrzyżowaniu i czeka. Samochody z obcą rejestracją trąbią na niego, ewentualnie go omijają, ale lokalni mieszkańcy chętnie się zatrzymują.

 

I hadn’t seen him in a while! So glad he was out tonight! EDIT: A year or two ago I drove by & saw Ike. I immediately...

Posted by Selena Eckhoff on Friday, April 2, 2021

Dba o siebie czy bezpieczeństwo mieszkańców?

Wyczekiwanie na środku skrzyżowania to strategia Ike’a na zdobycie jedzenia. Kierowcy muszą się zatrzymać, by nie potrącić zwierzęcia, a ten wykorzystuje sytuację, by podejść bliżej i poprosić o coś do jedzenia. Zje wszystko, oprócz hot dogów. Może coś mu nie gra z nazwą tej potrawy? (angielskie “dog” to “pies”)

Pies stał się na tyle popularny, że mieszkańcy postanowili założyć mu Facebookowy profil, gdzie dzielą się opowieściami o nim. Poza tym, wpadli na świetny pomysł, by wykorzystać podobiznę Ike’a do zadbania o bezpieczeństwo na drodze.

W miejscach, gdzie należy zwolnić, postawiono znak drogowy z podobizną psiaka: “Zwolnij, uważaj na Ike’a”. W pobliżu znajduje się również tablica z “listem” psa do przejeżdżających, z którego możemy dowiedzieć się, że jest kochany, ma dom, a czuwanie przy skrzyżowaniu to po prostu jego hobby i sposób na przywitanie się z przyjaciółmi. 

Musimy przyznać, że w ten sposób spersonalizowane znaki drogowe bardzo do nas przemawiają. A co Wy o tym myślicie?

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz