Reklama

Nastolatka podczas zabaw z psem wpada na genialny pomysł, który pozwala jej zrealizować marzenia

Luna i kulki węchowe dog-wow © Facebook.com/Michal Zawadka

Piękna historia o tym, jak miłość do psa, może pobudzić przedsiębiorczość.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Matylda jest „początkującą” nastolatką. Ma wiele hobby. Jednym z nich jest zabawa z należącym do rodziny owczarkiem australijskim Luną. Innym, układanie klocków Lego. Niestety zestawy klocków nie należą do najtańszych, a rodzice nie zawsze mają ochotę na sponsorowanie każdej fantazji dziecka.

Dziewczynka bardzo chciała zarobić pieniądze na ogromny, kosztujący kilka tysięcy zestaw klocków. Niestety liczba i rodzaj prac, jakie może w Polsce wykonywać nastolatek, jest dość ograniczona. Nie mamy tradycji babysittingu, a praca młodocianych obarczona jest takimi ograniczeniami, że mało który pracodawca decyduje się na zatrudnienie nieletniego.

Luna przychodzi z pomocą

Pewnego dnia bawiąc się z psem, Matylda wpadła na pomysł uszycia kuli węchowej, która pomaga w spowalnianiu jedzenia i może być używana do treningów węchowych. Odpaliła filmiki instruktażowe i wykonała swoja pierwszą zabawkę. Wyszła znakomicie i okazała się użyteczna.

Nie przypuszczając jeszcze, że kule węchowe mogą stać się pomysłem na biznes, pokazała swoje dzieło rodzicom, którzy poddali dziewczynce pomysł sprzedaży kul węchowych. Matylda natychmiast zabrała się do pracy.

Ojciec pomógł dziewczynce założyć stronę internetową i … udało się uzbierać pieniądze na wymarzony zestaw klocków.

Tyle, że Matylda nie chce już kupować klocków. Zarobione pieniądze planuje przeznaczyć na szkolenie swojego psa.

 

🔥To jedno „NIE” okazało się najcenniejszą lekcją finansową, jaką mogłem dać swojej córce Matyldzie… Ile razy słyszycie...

Posted by Michał Zawadka on Monday, April 26, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz