Reklama

5 faktów, o których być może nie wiesz, a weterynarze uważają, że absolutnie powinieneś!

leżący pies dog-cat-serious © Pixabay

Przedstawiamy Wam pieć faktów, o których powinien wiedzieć każdy opiekun psa lub kota, a nie zawsze jest ich świadom.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Darmowa porada weterynaryjna? Bardzo proszę! Oto pięć rzeczy, o których lekarz Twojego zwierzaka chciałby, abyś pamiętał.

1. Psy nie lubią strzyżenia ogona ani uszu

Myślisz o przycięciu sierści na ogonie lub uszach swojego pupila? Jeśli zależy Ci na jego samopoczuciu, nie rób tego. Włosie na całym jego ciele możesz strzyc według własnych upodobań, ale te dwa miejsca lepiej pozostawić nietknięte. Psy tego nie lubią. 

2. Kiedy konieczne jest uśpienie zwierzęcia, nie zostawiaj go samego

Uśpienie zwierzaka jest traumatycznym doświadczeniem dla każdego kochającego opiekuna. Rozumiemy, że to trudne patrzeć na odejście przyjaciela, ale nie ulegaj pokusie, aby zostawiać go samego podczas zabiegu.

Samotność zwiększa ich strach i budzi ogromny niepokój. Nie będzie to dla Ciebie przyjemne doświadczenie, ale właśnie w tej chwili Twój pupil będzie Cię potrzebować bardziej niż kiedykolwiek.

3. Nie wybieraj psa na podstawie jego wyglądu

Tak, husky są absolutnie przepięknymi psami, ale należą do ras pracujących, przez co mają mnóstwo energii. Decydując się na zakup psa pracującego, bądź gotów zapewnić mu dużo psychicznej i fizycznej stymulacji.

Jeśli zaś jesteś osobą aktywną, która uwielbia spędzać czas poza domem np. na świeżym powietrzu, nie decyduj się na opiekę nad mopsem. Ta urocza rasa to typowe kanapowce, które najlepiej czują się w zaciszu domowym. Co więcej, mopsy wymagają mnóstwa uwagi, a pozostawione same w domu bardzo tęsknią za opiekunem.

4. Naucz się rozpoznawać wskazówki, które daje Ci pupil

Jeśli twój kot wolno macha ogonem, a pies chowa go między tylnymi nogami, możesz mieć pewność, że ani pierwszy, ani drugi zwierzak nie jest szczęśliwy. Zacznij zwracać uwagę na mowę ciała swojego pupila i naucz się reagować w odpowiedni sposób. Komunikacja, również między człowiekiem a zwierzęciem, jest kluczem do sukcesu.

Jak odczytywać mowę ciała psa i kota

5. Dla swojego zwierzaka jesteś całym jego światem

Ty masz pracę, życie towarzyskie, siłownię, rodzinę, przyjaciół – Twój zwierzak ma tylko CIEBIE. Każdego dnia poświęcaj mu uwagę, na jaką zasługuje.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz