Reklama

Karton porzucony w lesie. Takie okrucieństwo nie mieści się w głowie

Karton porzucony w lesie. Takie okrucieństwo nie mieści się w głowie dog-angry

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Szkoda, że czasami wykorzystujemy ją do tak bestialskich czynów.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wielokrotnie informowaliśmy już o psach, których dotychczasowi „opiekunowie” postanowili się pozbyć. Nadal zastanawia nas, dlaczego ludzie decydują się na okaleczenie zwierząt czy porzucanie ich w miejscach, gdzie czeka je wyłącznie śmierć, zamiast na oddanie ich do schroniska, bądź osobom, które będą umiały i chciały się nimi zająć.

Zwierzęta były przerażone

Tym razem tragiczne wydarzenie miało miejsce w Łukcie (warmińsko-mazurskie). Suczka, wraz z młodymi, została porzucona w lesie. Przerażone zwierzęta za jedyne schronienie miały kartonowe pudełko, które w żadnym wypadku nie było w stanie ich ochronić.

Jakby samo porzucenie w obcym psu miejscu okazało się niewystarczające, zwierzęciu został przywiązany do szyi sznur, który uniemożliwiał psiej mamie poszukiwanie pomocy. 

O całym zdarzeniu poinformował Kącik Adopcyjny – Przytulisko w Łukcie. Pieski są już bezpieczne - miejmy nadzieję, że niedługo znajdą nowy, szczęśliwy dom.

 

Pytacie co u mamci i dzieci z kartonu? Otóż-wszystko w najlepszym porządku 😊 Ona również dziękuje wszystkim za troskę i pyszne jedzonko 😘 Przy okazji-może jakieś pomysły na imię dla dzielnej mamy 😊?

Posted by Kącik Adopcyjny - Przytulisko w Łukcie on Wednesday, May 12, 2021
icon warning

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz