Reklama

Najszczęśliwszy pies na świecie numer 4000 - poznajcie Lusię!

Najszczęśliwszy pies na świecie numer 4000 - poznajcie Lusię! dog-cat-happy

Lusia to już 4000. psiak, który znalazł dom, dzięki programowi Adopciaki! 

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 17.05.2021, 17:19, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Adopciaki to program, który zrzesza domy tymczasowe z całej Polski, pomagając przebywającym w nim psom i kotom znaleźć docelowy, szczęśliwy dom.  

Proces adopcyjny ułożony jest tak, aby jak najlepiej dopasować zwierzaka do opiekuna i przygotować obie strony do udanej adopcji. Adopciaki zapewniają też wsparcie doradców adopcyjnych, lekarzy weterynarii, behawiorystów i dietetyków zwierzęcych.

4000 szczęśliwych psów i kotów

Lusia to zwierzak numer 4000, który znalazł szczęśliwy dom dzięki Adopciakom. Zabiedzona, głodna i zmarznięta suczka błąkała się zimą po ulicach Opoczna. Porzucona? Zagubiona? Nie wiadomo.

W końcu pewna kobieta zabrała ją do swojego domku na działce i zadzwoniła do wolontariuszek programu Adopciaki.pl działających w tamtej okolicy.

Jak tylko poznaliśmy Fuksię na tyle, żeby wiedzieć do jakiej rodziny mogłaby pasować,  jej zdjęcia i opis trafiły na portal Adociaki.pl. Młoda i ładna suczka od razu wzbudziła zainteresowanie, na Fuksię wpłynęło aż 6 ankiet od osób zainteresowanych adopcją. - czytamy na stronie Adopciaków.

Ostatecznie, po kilku spotkaniach zapoznawczych, suczka trafiła do Eweliny i Pawła - młodej pary z Warszawy.  Dziś, po 2 miesiącach od adopcji, Lusia (bo takie jest jej nowe imię) jest ufnym, radosnym i niezwykle inteligentnym psiakiem. 

©Nestlé PURINA

Strategiczny partner

Program Adopciaki nie mógłby mieć takiego rozmachu, gdyby nie partner strategiczny - Nestlé PURINA, który wspiera program od 2015 we współpracy z Fundacją Viva!. Program jest odpowiedzią na jedno z 10 zobowiązań marki wobec społeczeństwa.

 Blisko 6 lat temu Fundacją Viva! wraz z ekspertami Nestlé PURINA opracowała unikatowy model adopcji psów i kotów, by wspólnie stawić czoło problemowi bezdomności zwierząt w Polsce. Model zakłada przygotowywanie zwierząt do adopcji w domach tymczasowych  prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Viva!, dzięki czemu proces adaptacji odbywa się w maksymalnie komfortowych warunkach.

Dodatkowo wspierany jest konsultacjami behawioralnymi, opieką weterynaryjną i doradztwem żywieniowym. Każdy adopciak otrzymuje także od Nestlé Purina wyprawkę - zapas dopasowanej karmy. 

Przez ponad pięć lat funkcjonowania programu Adopciaki.pl pod jego opieką znalazło się blisko 4.5 tysiąca psów i kotów.

Kiedy statystki pokazują, że tylko co druga adopcja zwierzaka ma swój szczęśliwy finał, a pandemia skutkuje globalnym wzrostem bezdomności zwierząt, my, dzięki Adopciakom.pl, zaprzeczamy niefortunnym trendom. Razem z Fundacją Viva! osiągamy coś absolutnie  wyjątkowego. Na koncie Adopciaków mamy 100% udanych historii adopcyjnych i dobrze dopasowanych par (..).  – mówi Attila Gyopar, Business Executive Officer & Head of Central Europe Sub Region w Nestlé Purina PetCare Poland.

Nestlé Purina aktywnie działa na rzecz dobrostanu zwierząt domowych także poza programem Adopciaki.pl. Regularnie przekazuje karmę schroniskom i organizacjom walczącym z bezdomnością zwierząt.

Od 2017 roku Nestle Purina, w ramach inicjatywy Pets at Work, pomaga także firmom przygotować przestrzeń swoich biur do codziennej obecności psów w miejscu pracy.  

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz