Reklama

Jak wykiwać psa, który ucieka przez płot? Ta kobieta wpadła na niezwykle sprytny pomysł

Otyła chihuahua Lu-Seal. dog-wow

Lu-Seal wykorzystuje swoje filigranowe rozmiary do ciągłych ucieczek przez szpary w ogrodzeniu. W końcu jej opiekunka znalazła bezkosztowe, ale bardzo skuteczne rozwiązanie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 18.05.2021, 15:06, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Kiedy chihuahua Lu-Seal trafiła do schroniska ledwo mogła się ruszać. Jak na swoją rasę cierpiała z powodu dużej otyłości. Jej masa ciała wynosiła ponad 7 kilogramów, gdzie norma dla suczki to maksymalnie 3 kg!

Na szczęście szybko znalazła się osoba chętna do adopcji uroczej suczki i do pomocy w jej powrocie do zdrowia.

Problematyczne rozmiary

Lu-Seal dzięki odpowiedniej diecie, spacerom i dużej dawce miłości ze strony swojej opiekunki Julii Morley zaczęła osiągać prawidłową dla swojej rasy wagę.

Ale w miarę powrotu do zdrowia, pojawił się nowy problem… suczka zaczęła mieścić się pomiędzy szczeblami w płocie. A ponieważ uwielbia robić psikusy swojej opiekunce, nieustannie wykorzystywała swoje filigranowe rozmiary do ucieczek przez nowe ogrodzenie.

Nigdy nie przyszło mi do głowy, że zmieści się pomiędzy szczeblami płotu, ale gdy tylko ogrodzenie stanęło wokół domu, stało się jasne, że będzie to spory problem.

A ponieważ za płotem mieszkał Eddie, który uwielbiał rozpieszczać czworonożną sąsiadkę smakołykami, Lue-Seal notorycznie uciekała na jego podwórko. 

Jak przechytrzyć psa?

Dla Julii stało się jasne, że nowe ogrodzenie nie do końca było dobrym pomysłem. Zamiast jednak znowu wykosztowywać się na zmianę płotu, wpadła na pomysł, jak przechytrzyć swoją psinkę.

Mianowicie włożyła w szelki chihuahuy drewnianą łyżkę, która za każdym razem, gdy Lu-Seal chciała przejść przez płot, blokowała jej ruch. Po kilku nieudanych próbach ucieczki, psinka dała sobie już z tym spokój. 

A co ze smakołykami? Oczywiście Lu-Seal nie zrezygnowała z łakoci. Za każdym razem, gdy widzi Eddiego, podbiega do bramy, by się przywitać i ugrać coś smacznego.
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz