Reklama

Na porzucone pod sklepem szczenię nikt nie zwracał uwagi. Aż pojawił się ten mężczyzna

Porzucony biały szczeniak w Grecji dog-sad

Porzucone szczenie pod supermarketem

© Youtube.com/Takis Shelter

W Grecji jest tak dużo bezpańskich psów, że nikt nie zwraca już na nie uwagi. Ten mężczyzna chce to zmienić.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 23.05.2021, 16:16, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

W 2015 roku organizacje charytatywne, które zajmują się zgłoszeniami, oszacowały ilość bezpańskich zwierząt w Grecji, porzuconych przez swoich  opiekunów, na około milion.  Ludzie porzucają tam psy mimo tego, że karą za porzucenie jest 30.000 euro i ryzyko spędzenia roku w więzieniu.

To ogromna ilość psów, których nie można umieścić w schroniskach, bo tych nie ma lub są niedofinansowane. Sprawy nie ułatwia fakt, że kulturowo Grecy uważają, że sterylizacja jest nienaturalna i nie chcą jej wykonywać na zwierzętach. Psy rozmnażają się w niekontrolowany sposób.

Sterylizacja psów - co trzeba o tym wiedzieć? 

Jeden człowiek próbuje to zmienić

Takis Shelter to centrum ratunkowe dla psów na Krecie, stworzone przez Greka, który ma dość tego, że fala porzuconych psów nadal rośnie. Tak jak kilka innych osób, którym los zwierząt nie jest obojętny, założył własne schronisko, w którym pomaga zwierzętom, a przez nagrywane na YouTube filmiki próbuje zbierać datki na pomoc zwierzętom.

Szczenię porzucone przed supermarketem – nikt się nawet nie odwróci

Pewnego dnia Takis nagrał video z porzuconym białym szczeniaczkiem, który zostawiony w kartonie pod supermarketem żałośnie skamlał. Nikt się nie zatrzymał, nikt nie pochylił nad biednym psiakiem. Przechodnie po prostu go ignorowali.

Takis nagrał video o zwierzaku, a jego przejmujący tytuł zwrócił uwagę widzów i pozwolił na uzyskanie datków na utrzymanie schroniska. Dziś przebywa tam około 400 psów i 30 kotów, 10 kóz i 3 owce. To cud, możliwy dzięki temu filmikowi:

Mały biały szczeniaczek porzucony pod supermarketem okazał się suczką. Takis nazwał ją Maisie. Mała chciała tylko bawić się i przytulać. Była urocza i zdeterminowana, by znaleźć przyjaciół. Zaprzyjaźniła się w brązowym psem o imieniu Ozzy, którego przeszłość przeraża.

Pies był torturowany przed poprzedniego opiekuna, który go podpalił. Ozzy bał się ludzi i był bardzo nieufny, ale Maisie udało się w końcu pokonać jego opory i psiaki szybko się zaprzyjaźniły, stając się niemalże nierozłączne.

I wtedy stał się cud! Do adopcji zgłosiła się miła para z Krety i Maisi znalazła nowy dom!

Mamy nadzieję, że Takis nie ustanie w swoich działaniach i dzięki jego filmom więcej psów znajdzie nowe domy. I nie zostaną już porzucone.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz