Reklama

Pies uczy się mówić dzięki tablicom komunikacyjnym i... zadaje swojej pani niewiarygodne pytanie!

Pies Bunny i tablice komunikacyjne. dog-wow

Bunny potrafi się komunikować dzięki tablicom ACC

© Instagram @whataboutbunny

O czym myśli pies? O łakociach, pieszczotach i wygłupach? A może raczej trapią go prawdziwie filozoficzne pytania?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 20.05.2021, 13:56, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Bunny to zdecydowanie pies nietuzinkowy. Po jego głowie biegają setki myśli, a wśród nich te naprawdę głębokie, uznawane za zarezerwowane tylko dla ludzi.

Filozofujący piesek nauczył się komunikować swoje myśli za pomocą tablic ACC do komunikacji wspomagającej i alternatywnej. Za pomocą przycisków, które symbolizują poszczególne słowa, Bunny może wyrażać to, co chodzi mu po głowie, w sposób zrozumiały dla człowieka.

Wielkie pytanie bez odpowiedzi

Większość psów, które potrafi komunikować się w ten sposób, zwykle wybiera na tablicach słowa takie jak: “bawić się”, “na zewnątrz” czy “przynosić”. Tymczasem Bunny ostatnio wszystkich zaskoczył. Najpierw nacisnął “co”, potem “jest”, a na końcu “pies”. Czym jest pies?! Alexis Devine,opiekunka Bunny'ego, nie mogła uwierzyć w to, co widzi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bunny (@whataboutbunny)

Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom i ciekawości świata Bunny stał się gwiazdą mediów społecznościowych. Na Instagramie obserwuje go ponad 820 tysięcy użytkowników.

Psie myśli

Co tak naprawdę dzieje się w głowie Bunny’ego? Nauka porozumiewania się przez psy jest częścią projektu “They Can Talk” prowadzonego przez profesora Federica Rossana na Uniwersytecie Kalifornijskim, której celem jest zrozumienie czy i w jaki sposób zwierzęta, a w szczególności psy są faktycznie w stanie wyrazić swoje potrzeby za pomocą ludzkiej mowy. Być może niedługo uda się zgłębić naukowcom tajemnice psiego umysłu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bunny (@whataboutbunny)


 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz