Reklama

Królowa Elżbieta II znów pogrążona w smutku: po śmierci księcia Filipa przeżywa kolejne odejście

Królowa Elżbieta II znów pogrążona w smutku: po śmierci księcia Filipa przeżywa kolejne odejście dog-sad © Karl Weller / Shutterstock

Trwający rok nie należy do najlepszych dla rodziny królewskiej. Niedawno zmarł mąż królowej – Filip, książę Edynburga. Teraz królowa mierzy się z kolejnym nieszczęśliwym zrządzeniem losu.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 19.05.2021, 11:38, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

9 kwietnia brytyjska rodzina królewska stanęła w obliczu śmierci księcia Filipa. Mąż królowej zmarł w wieku 99 lat. Kilka miesięcy wcześniej Oprah Winfrey przeprowadziła trudny wywiad z Meghan Markle i księciem Harry'ego, który odbił się szerokim - i w większości negatywnym - echem w mediach.

Smutny rok

Chociaż utrata męża była dla królowej Elżbiety II szczególnie trudnym momentem, wykazała się wzorowym hartem ducha, którym zaimponowała całemu światu.

Kilka dni temu rok 2021 przyniósł jej kolejną smutną wiadomość. Jej ukochany pies zmarł w wieku zaledwie 5 miesięcy. 

Śmierć psiaka nastąpiła zaledwie kilka tygodni po odejściu księcia Filipa, co z pewnością tylko spotęgowało żal i smutek królowej po stracie ukochanego męża.

To właśnie na początku tego roku, podczas hospitalizacji księcia Filipa, syn królowej, książę Andrzej, postanowił podarować matce dwoje szczeniąt: Corgi i Dorgi, aby były wsparciem w tych trudnych chwilach.

Miłośniczka psów

Elżbieta II znana jest ze swojej wielkiej miłości do czworonogów. Psy od lat goszczą na królewskim dworze.

Ulubioną rasą królowej jest welsh corgi pembroke. Pierwszego psa rasy corgi, suczkę o imieniu Susan, która dała początek „królewskim corgi”, królowa otrzymała w prezencie na 18 urodziny. Do tej pory królowa wychowała ponad 30 psów. 

Życzymy Królowej Elżbiecie dużo siły w tym trudnym czasie.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz