Reklama

Ten kot bez przednich łapek to prawdziwy wojownik - zobaczcie, jak sobie radzi!

Ten kot bez przednich łapek to prawdziwy wojownik - zobaczcie, jak sobie radzi! cat-happy © Instagram: @t.rexie.roo

Nie tak dawno temu wyjątkowy kotek bez przednich łap zyskał popularność wśród wielu ludzi po tym, jak w końcu został zaadoptowany. Jego niesamowita historia jest co najmniej inspirująca.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Rexie Roo został znaleziony z ciężko rannymi nogami po nieszczęśliwym wypadku w styczniu 2020 roku i został przewieziony do wiejskiego schroniska w Utah. Ze względu na bardzo zły stan zdrowia zwierzaka, schronisko nie miało innego wyjścia, jak poprosić o natychmiastową pomoc medyczną w mediach społecznościowych.

Niestety, przednich nóg Rexie nie udało się uratować. Musiały zostać amputowane.

Kot jak każdy inny

Mały dwunożny, niesamowicie uroczy kotek został niedawno adoptowany przez Cairistionę Flatley, która zauważyła Rexie Roo w Best Friends Animal Society, organizacji zajmującej się ochroną zwierząt w Utah. Kobieta zakochała się w nie niepełnosprawnym zwierzęciu od pierwszego wejrzenia.

Rexie zachowuje się jak każdy kot. Wita swoją opiekunkę przy drzwiach, kiedy wraca do domu, a potem podąża za nią do każdego pomieszczenia. Uwielbia się przytulać – co noc zasypia na ramieniu Cairistiony. Rexie Roo jest wręcz uzależniony od jedzenia, więc każdego ranka budzi swoją opiekunkę na śniadanie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rexie Roo (@t.rexie.roo)

Koci influencer

Konto na Instagramie zostało założone przez jedną z opiekunek Rexie, Danielle, z czasów gdy ten przebywał w schronisku. Stworzyła je, aby pomóc mu zostać adoptowanym. Cairistiona zdecydowała się na kontynuację prowadzenia kociego Instagrama, ponieważ okazało się, że bardzo dużo ludzi śledzi rehabilitacyjne postępy zwierzaka. 

Zwierzak jest niesamowicie zdeterminowany i nigdy się nie poddaje. Nauczył radzić sobie z każdą sytuacją. Jego konto na Instagramie okazało się ogromnym wsparciem dla opiekunów innych niepełnosprawnych zwierząt.

Jeśli chcesz zaadoptować zwierzaka, skorzystaj z naszej wyszukiwarki adopcyjnej
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz