Reklama

„Pieskie życie” – trójmiejska młodzież wpadła na wzruszający pomysł, by pomóc psim staruszkom

„Pieskie życie” – trójmiejska młodzież wpadła na wzruszający pomysł, by pomóc psim staruszkom dog-serious © YouTube: Adrian Lipiński

Bezdomnym zwierzętom można pomóc na wiele sposobów, jednak uczniowie z Trójmiasta wpadli na zupełnie nietypowy pomysł.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Najmniejsze szanse na adopcję mają zwierzęta chore i stare. Szczególnie tym drugim postanowili pomóc młodzi ludzie z Gdańska i Gdyni. W jaki sposób? Nagrywając piosenkę. 

Teledysk do utworu „Pieskie życie" został zrealizowany w Schronisku Otoz Animals Ciapkowo Gdynia przez Stowarzyszenie 180 Stopni w ramach projektu Akcja dla 4 łap.

Młodzież postanowiła opisać życie starszych zwierzaków z perspektywy psów, które już od dawna oczekują na adopcję – to właśnie psi seniorzy są podmiotem utworu.

Zaczęło się od pomocy koleżance

Grupa znajomych postanowiła wesprzeć swoją koleżankę, która udzielając się w schronisku, radziła sobie z kryzysem. W takich okolicznościach Stowarzyszenie 180 Stopni nawiązało kontakt z Ciapkowem.

Jedna z pracownic schroniska uświadomiła młodym, że warto byłoby zwrócić uwagę na problem starszych zwierząt mieszkających w schronisku, ponieważ to właśnie one mają najmniejsze szanse na znalezienie upragnionego domu. Akcja dla 4 łap została zorganizowana po to, aby pomóc psim seniorom.

Tekst piosenki został w całości stworzony przez młodzież. Praca nad całym projektem zajęła kilka miesięcy. Teledysk został nakręcony w schronisku Ciapkowo.

Oprócz klipu, młodzież zdecydowała się także na wykonanie sesji zdjęciowej dla starszych podopiecznych schroniska. W trakcie kilkumiesięcznych prac nad projektem młodzi ludzie regularnie wyprowadzali pieski na spacer, opiekowali się nimi, a nawet samodzielnie wykonali dla nich ubranka widoczne na zdjęciach.

Wszyscy podopieczni Stowarzyszenia 180 Stopni zgodzili się, że pomoc której udzielili schronisku nie jest jednorazowa. Dzieci nadal odwiedzają schronisko, pomagając tym samym stałym pracownikom Ciapkowa.

Chcesz dać drugie, szczęśliwe życie bezdomnemu psu? Zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz