Reklama

“Ja nie śpię. Nie żyję”: każdy powinien poznać wstrząsającą historię Noriego

Martwy szczeniak Nori. dog-serious

Zdjęcie martwego Noriego ma pobudzić opinię publiczną do działania

© Hamburger Tierschutzverein von 1841 e. V.

Zdjęcie Noriego sprawia, że cierpnie skóra. Ten biedny szczeniak stał się symbolem walki z nielegalnym handlem zwierzętami.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 25.05.2021, 14:02, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

W ubiegłym roku z powodu pandemii nie tylko Polacy masowo kupowali czworonogi. Cała Europa przeżywała istny boom na zwierzęta domowe.

Niestety, zwiększone zainteresowanie psami, sprawiło, że nielegalny handel szczeniętami przez internet stał się istną plagą. Zwierzęta są sprowadzane z nielegalnych źródeł w Europie Środkowej i Wschodniej, m.in. z Polski i Węgier.

Szczenięta są zabierane od matki w wieku zbyt młodym, by stać się samodzielnymi. Poza tym, zwierzęta są hodowane najczęściej w nielegalnych hodowlach, które znane są z niegodnego traktowania zwierząt.

W konsekwencji kupowane z tych miejsc zwierzęta bardzo często ciężko chorują, a koszty ich leczenia są bardzo duże. W związku z tym, szczeniaki z nielegalnego handlu trafiają do schronisk, które już w tym momencie są przepełnione.

W Niemczech miarka się przebrała. Aktywiści poczuli, że muszą coś zrobić i zorganizowali kampanię, która poruszy wszystkie serca.

Kampania przeciwko nielegalnemu handlowi szczeniętami

Około 60 partnerów zajmujących się dobrostanem zwierząt rozpoczęło ogólnokrajową kampanię mającą na celu podniesienie świadomości skutków nielegalnego handlu szczeniętami. Inicjatorem akcji jest schronisko z Hamburga.

Za pomocą plakatów, ulotek i banerów, a także za pośrednictwem mediów społecznościowych, pracownicy schroniska zwracają uwagę na nielegalny biznes. Na materiałach informacyjnych widać prawdziwe zdjęcia zwierząt pochodzących z nielegalnego handlu. Wszyscy są wstrząśnięci stanem czworonogów.

Na sobotę 29 maja Niemcy zaplanowali czuwanie w miejskim parku w Hamburgu, które ma na celu upamiętnienie zmarłych zwierząt oraz nagłośnienie sprawy.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz