Reklama

Po dwóch latach w schronisku Bubu znajduje rodzinę. Ale po roku wraca za kratki... z niewiarygodnego powodu!

Po dwóch latach w schronisku Bubu znajduje rodzinę. Ale po roku wraca za kratki... z  niewiarygodnego powodu! dog-serious
© Schronisko na Paluchu

Za pierwszym razem Bubu trafił do schroniska w połowie stycznia 2018 roku i nie było to dla niego łatwe. Psiak spędził na Paluchu blisko dwa lata zanim znalazł wymarzoną rodzinę, lecz niestety po roku został zwrócony do ośrodka.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 27.05.2021, 12:37

Bubu został zwrócony do schroniska po roku od pierwszej adopcji, dlatego że szczekał i nie akceptował innych psów. Zarówno jego schroniskowi opiekunowie, jak i on sam, nie rozumieją dlaczego ten uroczy psiak wrócił na Paluch.

Na początku był przerażony i wystraszony, do tego stopnia, że chował się do budy i tak spędzał całe dnie. Schroniskowe życie nie jest łatwe dla żadnego zwierzaka, a dla takiego, który nie akceptuje innych zwierząt szczególnie.

Pieskie życie

Hałas i zamknięcie w boksie dla psa, który kocha dalekie i długie spacery, kontakt z człowiekiem i z całego serca nie znosi innych psów, są bardzo trudne. W stosunku do ludzi Bubuś jest psem łagodnym, przyjacielskim, wesołym i posłusznym.

Kocha każdą chwilę spędzoną z ludźmi. Jest nastawiony na pracę, wykonywanie poleceń i wspólną zabawę. Całym sobą kocha wodę i nigdy nie przepuści okazji do kąpieli, nawet jeśli jest to tylko mała kałuża.

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją zwierzaka, skorzystaj z naszej wyszukiwarki adopcyjnej

Bubu nie radzi sobie w kontaktach z innymi psami i to się nigdy nie zmieni. Z wielkim zaangażowaniem i bardzo głośno obszczekuje każdego psa, a w kontakcie bezpośrednim na pewno zaatakuje i pogryzie. Ślady pogryzień na jego pyszczku mówią same za siebie.

Pies na medal

Pracownicy schroniska szukają dla niego domu z dala od miasta, w cichej i spokojnej okolicy z doświadczonymi w opiece nad psami ludźmi. To pies inteligentny, wesoły, ciekawy świata i bardzo pozytywnie nastawiony do każdego człowieka. Szybko wszystkiego się uczy, ale jego zachowanie do psów bardzo ogranicza szansę na adopcję.

Bubu w warunkach domowych to pies na medal: niczego nie niszczy, spokojnie zostaje sam, podróżuje samochodem, bez problemu znosi wizyty w gabinecie u lekarza weterynarii. 

Aby zwiększyć szansę na adopcję Bubusia, pracownicy schroniska zabrali go do programu DDTVN. Sami zobaczcie jaki z niego grzeczny psiak!

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją Buby, skontaktuj się ze schroniskiem na Paluchu: Kontakt z Biurem Przyjęć i Adopcji Zwierząt 573 172 220.

Źródło: napaluchu.waw.pl