Reklama

Odwet Olivera: jamnika skazanego przez właściciela na śmierć

jamnik Oliver dog-sad © Facebook @Boksburg SPCA New FB Page

Oliver to jeszczę szenię, a już zdążył odczuć czym jest ludzkie okrucieństwo. Zanurzony w wiadrze z olejem silnikowym czekał na śmierć.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 28.05.2021, 06:57, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

11 maja wolontariusze schroniska Boksburg w RPA opublikowali na swoim Facebooku post, który wzbudził ogromną falę współczucia. Do notatki zostało dołączone niezwykle przerażające i poruszające zdjęcie.

Fotografia przedstawiała niedożywionego i przestraszonego szczeniaka jamnika błagającego wręcz o pomoc. Psiak właśnie został porzucony przez człowieka, który miał być jego najlepszym przyjacielem. Treść posta brzmiała następująco:

"Bez najmniejszych skrupułów czy litości dla zwierzęcia, mężczyzna postawił na ziemi stare wiadro. W środku można było dojrzeć brązowy szkielet zanurzony w oleju samochodowym – samą skórę i kości – czegoś, co przypominało psa."

Pracownicy schroniska powiedzieli, że odczuli niesamowitą ulgę, gdy zdali sobie sprawę, że pies może chodzić.

W opłakanym stanie

Oliver, w tempie wręcz ekspresowym, został przewieziony do weterynarza na badania i sprawdzenie jego stanu zdrowia.

Po dokładnym obejrzeniu psa, lekarz dowiedział się, że Oliver cierpi na anemię i ma zmianę w oku (zapalenie tzw. trzeciej powieki), która jest możliwa do skorygowania poprzez prosty zabieg chirurgiczny.

Ponadto szczeniak został odrobaczony i powoli dochodzi do siebie po wszystkich cierpieniach spowodowanych przez człowieka bez serca.

W schronisku Oliver był kąpany cztery razy: był bardzo brudny i wydzielał silny, oleisty zapach. Po kąpieli dzielny jamnik otrzymał miskę pełną jedzenia, które pożarł w zaledwie kilka minut. Według jego opiekunów był to dobry znak – powrotu do zdrowia.

Mamy szczerą nadzieję, że Oliver odnajdzie miłość, na jaką zasługuje - nie wiadomo, czy ktokolwiek kiedykolwiek go kochał.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją psa ze schroniska, zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki adopcyjnej

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz