Reklama

7 dowodów na to, że to kot ma Ciebie, a nie Ty kota!

7 dowodów na to, że to kot ma Ciebie, a nie Ty kota! cat-wow © Shutterstock

Bez względu na to, jak bardzo starasz się przekonać samego siebie, że jest inaczej, Twój kot rządzi Twoim życiem. Wystrój mieszkania, codzienne plany, ubiór – wszystko kręci się wokół Twojego pupila. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Powoli, ale skutecznie, zwierzaki narzucają opiekunom swoją wolę do momentu, aż wszystko będzie odbywało się pod ich dyktando. 

1. Wystrój mieszkania

Kiedy wracasz do domu, pierwszą rzeczą, którą widzisz, jest... drapak. Nawet jeśli niektórzy producenci podjęli estetyczne wysiłki, musimy przyznać, że nie jest to dekoracja, którą wybrałby do Twojego mieszkania architekt.

Aby był przydatny dla Twojego kota, nie może stać w przypadkowym miejscu. Kocie feng shui wymaga, aby drapak znajdował się w salonie (głównym pomieszczeniu mieszkania), najlepiej w pobliżu okna.

2. Wspólna zastawa stołowa

Oczywiście wiemy, że Wasze koty mają swoje miski na wodę na jedzenie – niekiedy bardzo designerskie, ale żadna woda nie smakuje lepiej niż ta z Twojej szklanki. Kot uwielbia moczyć łapy w Twojej szklance i z niej pić. Dlaczego? Bo nie ma nic lepszego niż znaczenie terytorium i wspólne posiłki. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @woody_nala_mika

3. Czyni Tobie, co jemu miłe

Większość kotów bardzo lubi pieszczoty - pod warunkiem, że to on ma ochotę się przytulać! Jako jego opiekun jesteś zobowiązany do spełnienia prośby o głaskanie, ale absolutnie nie możesz wymagać uścisków kiedy Ty masz na nie ochotę.

Koty zostały udomowione stosunkowo późno. Nauczyły się tolerować naszą obecność, ale nie należy ich prosić o zbyt wiele. Narzucanie kotu swojej woli może skończyć się złośliwym syczeniem lub zadrapaniami.

4. „Nie przyjdę. Muszę zostać z kotem."

Zdarzyło Ci się odwołać spotkanie ze znajomymi tylko dlatego, że chciałeś spędzić wieczór w towarzystwie kota? No właśnie. Wbrew obiegowej opinii koty nie lubią być same w domu. Potrzebują naszej obecności i tego, że na co dzień się z nimi bawimy.

Wyrzuty sumienia z powodu odwołania imprezy pojawią się dopiero po 21, czyli wtedy, gdy zwierzak wygodnie ułoży się do snu.

5. Piżama party

Nawet jeśli Twoje łóżko ma rozmiary alaskańskiego łoża królewskiego, dla Twojego kota nie ma to znaczenia. On doskonale wie, gdzie ma się położyć. Na środku!

Paradoksalnie, im większe masz łóżko, tym mniej masz dla siebie miejsca. Pamiętaj, to nie Ty dzielisz się łóżkiem z kotem – to on pozwala Tobie na wspólny sen.

6. Ubrania pod kolor

Wybieranie kolorów ubrań i pościeli pod kota nie jest żadną nowością. Zwłaszcza, jeśli rano spieszysz się do pracy, a nie masz pod ręką rolki do czyszczenia ubrań. Kolorystyka i krój nie mają większego znaczenia – chodzi o to, aby kocia sierść nie wyróżniała się na materiale.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fomo (@fomo.the.cat)

7. Podano do stołu

Kocie wycieczki po powierzchniach płaskich nikogo nie zaskakują. Gorzej, jeśli nie oduczymy kota chodzenia po kuchennych blatach i stołach. Wtedy możemy mieć pewność, że w każdym daniu znajdziemy przyprawę w postaci kociego włosia. 

Nawet jeśli wydaje Ci się, że pupil nie urządza sobie spacerów na wysokościach, to jesteś w błędzie. Wyjdź do pracy, sklepu albo na spacer, a po powrocie do domu przekonasz się, że ktoś postanowił poodpoczywać na stole.

 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz