Reklama

Padaczka pies golden
© Twitter.com/@humorandanimals

Golden retriever ma napad padaczkowy. To, co robi jego psia przyjaciółka by mu pomóc, chwyta za serce!

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Golden retriever ma atak padaczki, ale błyskawicznie do akcji wkracza jego czworonożna przyjaciółka i pomaga mu go przetrwać. To video jest wzruszające.

Padaczka u psów może przebiegać w sposób niezauważalny (napady petit mal) i jako duże ataki padaczkowe (grand mal), które trwają d kilkunastu sekund, nawet do kilku minut.

Psia pomoc przy padaczce

Ten golden retriever miewa ataki grand mal.  Na szczęście ma zawsze obok się odpowiednią pomoc. To Roxy. Pies rzadkiej w Polsce rasy catahoula. Kiedy jej kolega dostaje napadu, Roxy rzuca się na niego, przyciska go całym ciężarem do ziemi i w ten sposób chroni go oraz wycisza.

Psy rasy golden retriever, podobnie jak beagle, częściej cierpią na napady drgawkowe. Jak widzimy na video, na szczęście napad jest bardzo krótki i pies poradził sobie z nim bardzo dobrze.

Na nagraniu video, na którym udało się zarejestrować pomoc Roxy widać, że golden jest wdzięczny koleżance za pomoc. Radośnie merda ogonem, dziękując jej za opiekę. A Roxy oddala się ku posłaniu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Można uznać, że golden ma własnego psa opiekuna, który chroni go w czasie napadów. To niezwykły przykład przyjaźni między zwierzętami!

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?