Reklama

Golden retriever ma napad padaczkowy. To, co robi jego psia przyjaciółka by mu pomóc, chwyta za serce!

Padaczka pies golden dog-wow © Twitter.com/@humorandanimals

Golden retriever ma atak padaczki, ale błyskawicznie do akcji wkracza jego czworonożna przyjaciółka i pomaga mu go przetrwać. To video jest wzruszające.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Padaczka u psów może przebiegać w sposób niezauważalny (napady petit mal) i jako duże ataki padaczkowe (grand mal), które trwają d kilkunastu sekund, nawet do kilku minut.

Psia pomoc przy padaczce

Ten golden retriever miewa ataki grand mal.  Na szczęście ma zawsze obok się odpowiednią pomoc. To Roxy. Pies rzadkiej w Polsce rasy catahoula. Kiedy jej kolega dostaje napadu, Roxy rzuca się na niego, przyciska go całym ciężarem do ziemi i w ten sposób chroni go oraz wycisza.

Psy rasy golden retriever, podobnie jak beagle, częściej cierpią na napady drgawkowe. Jak widzimy na video, na szczęście napad jest bardzo krótki i pies poradził sobie z nim bardzo dobrze.

Na nagraniu video, na którym udało się zarejestrować pomoc Roxy widać, że golden jest wdzięczny koleżance za pomoc. Radośnie merda ogonem, dziękując jej za opiekę. A Roxy oddala się ku posłaniu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Można uznać, że golden ma własnego psa opiekuna, który chroni go w czasie napadów. To niezwykły przykład przyjaźni między zwierzętami!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz