Reklama

Starsza para wybrała się do restauracji. Po umieszczeniu ich zdjęć w sieci, miejscem zainteresował się sanepid

pies przy stole dog-angry © unsplash.com/Susn Matthiessen

Restauracje na całym świecie przeżywają obecnie oblężenie. Nie wolno jednak zapominać o standardach!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wiele krajów, tak jak Polska, poluzowało obostrzenia związane z pandemią. W USA restauracje w niektórych stanach otwierają się powoli już od początku roku, choć do pełnej normalności jeszcze daleko. Wszelka reklama jest dla każdej z restauracji na wagę złota. To video jednak zrobiło jedne z restauracji w Północnej Karolinie niedźwiedzią przysługę.

Ten pies je z talerza! W restauracji!

Starsza para, która przyszła na obiad do restauracji, przyprowadziła ze sobą swojego czworonożnego pupila. I nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie to, że w pewnym momencie opiekunka wzięła na kolana psa i pozwoliła mu wylizać talerz oraz sztućce, którymi jadła lunch.

Oburzyło to siedzącą przy stoliku obiad kobietę, która sfotografowała całą sytuację, a następnie umieściła filmik w internecie, pytając, czy takie praktyki są dozwolone i czy restauracja, zezwalając na takie zachowanie klientów, jest w stanie zachować higienę w lokalu.  

Zdjęcie dotarło do inspektora zdrowia, który natychmiast skontrolował restaurację. Pouczył pracowników, że w takich sytuacjach powinni reagować i jeśli gość pragnie podzielić się jedzeniem ze swoim pupilem, powinien otrzymać jednorazowy talerzyk dla psa.

Pozwolenie na to, by pies lizał sztućce, które potem będą ponownie (po umyciu) wykorzystane dla innych gości jest niedopuszczalne! Na szczęście dla restauracji skończyło się na pouczeniu, a nie grzywnie.

Czy pozwolić psu na lizanie talerzy w restauracji?

Zdecydowanie nie! Nawet mycie talerzy w zmywarce nie gwarantuje pełnego usunięcia bakterii. Wystarczy, że program mycia będzie zbyt krótki lub woda niedostatecznie gorąca, a na talerzu mogą pozostać bakterie, które dla psa nie są niebezpieczne, ale u ludzi mogą  wywołać nieprzyjemne konsekwencje.

Restauracja ma też prawo interweniować i poprosić o to, by opiekun nie dzielił sie z psem jedzeniem na własnym talerzu. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz