Reklama

Koszmar Gucciego: ten bulterier otrzymał 29 ciosów nożem od swojego właściciela (VIDEO)

Bullterier dog-angry © Youtube.com/ KVIA ABC-7

To, co przeżył ten sześcioletni bulterier jest wstrząsające. Ale na szczęście ta historia kończy się happyendem.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Gucci to 6-letni bulterier, który do tej pory mieszkał w domu tymczasowym w Nowym Meksyku, do którego trafił po brutalnym ataku ze strony swojego opiekuna.

Jego właściciel z niewiadomych powodów rzucił się na psa i zadał mu aż 29 ran nożem! Mimo tak ogromnych obrażeń Gucci dostał pomoc weterynarza i udało się go uratować.

Trauma emocjonalna u psa

Niestety atak opiekuna odbił się na psychice bulteriera. Pies boi się mężczyzn i reaguje na nich agresywnie, nie pozwalając zbliżyć się do siebie żadnemu z nich. Sprawą postanowiła zająć się wyspecjalizowana w szkoleniu bulterierów jednostka Bayou Animal Services w Teksasie.

Gucci zostanie poddany specjalnemu treningowi, którym zajmie się oficer pełniąca na co dzień służbę w departamencie kontroli zwierząt z ramienia stanu Teksas.

Dzięki szkoleniu w formie indywidualnej i stałej obecności behawiorysty w życiu Gucciego są szanse, że Gucci będzie w stanie poradzić sobie z emocjonalną traumą. Cały zespół, który będzie zajmował się psem, składa się wyłącznie z kobiet.

Druga szansa dla Gucciego

Kiedy Gucci odzyska już wiarę w człowieka i będzie mu w stanie zaufać, zaczną się poszukiwania nowego domu.

Jest odważny i uparty. Nie poddaje się i to,co sprawia, że to cud, to nie jego zdolność do leczenia ran, ale ogromna wola walki

– mówi stacji ABC7 jego dotychczasowa opiekunka zastępcza Gwyneth Kingsley.

Życzymy Gucciemu szybkiego powrotu do emocjonalnej równowagi!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz