Reklama

Ośmioro szczeniąt rasy dog argentyński wyrzuconych w worku na brzeg rzeki: co się z nimi stanie?

worek na brzegu rzeki dog-angry

Zdjęcie ilustracyjne

© Freepik

W głowie nam się nie mieści, do jakiego okrucieństwa ludzie są zdolni. Ktoś zapakował w worek kilkoro szczeniąt i wyrzucił je na pastwę losu!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta przerażająca historia miała miejsce we włoskiej prowincji Monza. Pewien przechodzień zauważył worek leżący na brzegu rzeki i dochodzące z niego głośne jęki. Na miejsce przyjechała policja.

W środku znajdowało się ośmioro przerażonych kilkutygodniowych szczeniąt. Tylko dzięki krzewom, które zatrzymały “pakunek”, woda nie porwała bezbronnych zwierząt.

Część psów nie przeżyła

Maluchy zostały natychmiast przewiezione do weterynarza. Po badaniach okazało się, że psy są bardzo słabe i niedożywione. Dwoje szczeniąt niestety nie przeżyło z powodu wątłego zdrowia.

Pozostałe psiaki już czekają na adopcję w schronisku. Pracownicy placówki otrzymują setki maili i telefonów z całego kraju od osób, które chcą wesprzeć maluchy, niektórzy są też zainteresowani adopcją.

 

‼️AGGIORNAMENTI: https://m.facebook.com/enpa.monzaebrianza/photos/a.2523681317868469/2945371499032780/?type=3 Cuccioli...

Posted by Enpa Monza E Brianza on Sunday, April 11, 2021

Dogi argentyńskie to bardzo wymagająca rasa. Psiaki nie są łatwe w ułożeniu, potrzebują dużo uwagi i odpowiedniego szkolenia. Z powodu braku socjalizacji na wczesnym etapie życia, mogą później mieć problemy behawioralne. Pracownicy schroniska zaoferowali pomoc wszystkim zainteresowanym adopcją uratowanych szczeniąt w edukacji na temat opieki nad dogami argentyńskimi.

Jednocześnie policja wszczęła śledztwo w sprawie ustalenia sprawcy. Jeśli zostanie znaleziony, zostaną mu postawione zarzuty o znęcanie się nad zwierzętami.

Trzymamy kciuki za szczenięta!

 

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz