Reklama

Poznajcie labradora Buddy’ego: psa, którego podpalił 12-letni chłopiec

buddy abrazado a su cuidadora
dog-angry © Facebook @Tunica HumaneSociety

Kilka miesięcy temu bezdomny pies został dotkliwie zraniony przez dziecko, które z premedytacją postanowiło go podpalić.Co się dzieje z tym światem? 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Opinia publiczna w USA jest oburzona. Parę miesięcy temu w Mississippi doszło do tragicznego zdarzenia. 

Bezdomny pies Buddy rasy labrador został znaleziony 22 kwietnia z kablem owiniętym wokół szyi i poparzoną skórą głowy.

Kto jest sprawcą?

By znaleźć osobę, która tak okrutnie znęcała się nad zwierzęciem, ogłoszono nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów za informacje o tym strasznym incydencie.

Wtedy na policję zgłosił się 12-letni chłopiec, przyznając, że to on podpalił psa. Wszyscy przeżyli szok: jak tak młoda osoba mogła się dopuścić takiego przerażającego czynu? 

Ze względu na swój wiek chłopiec nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Ludzie są wściekli: zorganizowano nawet petycję pod nazwą Justice for Buddy (Sprawiedliwość dla Buddy’ego), by walczyć o ukaranie chłopca.

„Dziecko potrzebuje czasu w areszcie i długoterminowej pomocy psychologicznej, a rodzice powinni zapłacić za intensywną opiekę medyczną niezbędną do rehabilitacji tego biednego zwierzęcia” – czytamy w tekście towarzyszącym petycji na platformie.

Tymczasem Buddy dochodzi do siebie w uniwersyteckiej klinice weterynaryjnej. Jest już po paru operacjach przeszczepu skóry. Piesek wykazuje się dużą wolą życia i mimo okropnego bólu, nieustępliwie walczy.

„Z każdym dniem Buddy jest w coraz lepszym zdrowiu. Nadal zadziwia wszystkich zaangażowanych w jego opiekę. Jest kochający i szczęśliwy, mimo strasznego doświadczenia.To wciąż cud…” - piszą na swoim profilu na Facebooku wolontariusze schroniska Tunica Humane Society.

Kiedy Buddy dojdzie do pełni sił, zostanie oddany do adopcji. Mamy nadzieję, że znajdzie dom pełen miłości, w którym w końcu poczuje się bezpiecznie 🙏🙏.

 

Latest Updates on Buddy❤ He continues to improve daily. He continues to amaze everyone involved in his care. He...

Posted by Tunica HumaneSociety on Thursday, May 13, 2021
Zostaw komentarz
Dodaj komentarz