Reklama

Dwóch spacerowiczów słyszy nietypowe odgłosy. To, co znajdują pod stertą kamieni, jeży im włos na głowie

Plecaki w gorach dog-sad © Shutterstock.com

Zwykły spacer przerodził się w skomplikowaną akcję ratowniczą.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 10.06.2021, 07:22, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Kiedy Charlotte wybrała się zeszłej jesieni na spacer ze swoim mężem po urokliwych terenach Highlands w Szkocji, nie spodziewała się, że wycieczka zakończy się w ten sposób.

W pewnym momencie para usłyszała dziwne piski przypominające skomlenie. Kiedy zaczęli wnikliwie się rozglądać, dostrzegli w pobliżu stertę kamieni, spod której dochodziły dźwięki. Okazało się, że pod kamieniami leży pies.

Para natychmiast zadzwoniła do szkockiego oddziału SPCA (towarzystwo opieki nad zwierzętami) po pomoc.

 

Poważnie ranny border collie

Pies, któremu dano na imię Jake, był w bardzo złym stanie. Pęknięta czaszka, zwichnięta szczęka, infekcja oraz uraz oka – te obrażenia sprawiły, że pies do kliniki weterynaryjnej w Glasgow dotarł już w stanie śpiączki. Nie było wiadomo, czy przeżyje.

Przeszedł bardzo skomplikowaną operację i niestety stracił oko. Aby pies mógł wydobrzeć, jeden z członków stowarzyszenia, Mark, zdecydował się przygarnąć do siebie psa na czas zdrowienia.

Nowy dom dla Jake’a

Mijały tygodnie, a Jake coraz bardziej przywiązywał się do Marka. Powoli odbudowywał zaufanie do człowieka. Stawali się nierozłączni. W końcu Mark uświadomił sobie, że tak przywiązał się do Jake’a, że nie może już go oddać. Piesek został przez niego adoptowany.

Teraz Jake spędza swoje dnie na spacerach, pływaniu i pieszczotach. Wreszcie dostał życie, na jakie zasługuje.

 
Coming soon, ‘Because of You’ our new campaign based on an incredible survival story

‘Because of You’ is our new campaign and tells the harrowing story of how one animal survived the unimaginable. “A day I’ll never forget” - Mark Greener, Inspector, Scottish SPCA. It will be premiered live on Monday 31 May.

Posted by Scottish SPCA on Monday, May 31, 2021

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz