Reklama

Puste psie legowisko i rozpaczliwy apel: „Tak się nie robi”!

Puste psie legowisko i rozpaczliwy apel: „Tak się nie robi”! dog-cat-sad © Facebook.com/Refugio de animales Sierra Nevada

Ludzie porzucają psy. Niestety taki jest fakt. Jeśli już musisz to zrobić, to nie w ten sposób!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

To zdjęcie, zrobione przed schroniskiem The Sierra Nevada Animal Shelter w Grenadzie, obiegło początkiem czerwca całą Hiszpanię, a teraz dociera też w inne miejsca ziemi.

Zwierzę porzucone pod osłoną nocy

Kiedy pracownicy schroniska przyszli do pracy 1 czerwca, zobaczyli puste legowisko po psie lub kocie, które ktoś umieścił pod ogrodzeniem. Obok miska z wodą, jedzenie.

Prawdopodobnie ktoś porzucił swoje zwierzę, a że nie chciał spotkać się twarzą w twarz z pracownikami schroniska, zrobił to po ciemku, kiedy w schronisku nikogo już nie było.

Prawdopodobnie myślał, że jego zwierzę będzie grzecznie czekało na to, aż ktoś rano się nim zajmie.

Niestety, to tak nie działa!

Kiedy wolontariusze otworzyli schronisko, zobaczyli już tylko puste legowisko i ani śladu po zwierzęciu. To jasne, że nie będzie czekało, jeśli widzi, że jego ukochany opiekun odjeżdża w siną dal.

„Tak się nie załatwia takich spraw. Biedne zwierzę uciekło i nie wiadomo teraz, jaki będzie jego los” – narzekają na Facebook wolontariusze ze schroniska. „Możliwe też, że ktoś je zabrał, a jego intencje mogą nie być czyste” – martwią się komentujący.

Osoby, które zobaczyły post schroniska, starają się pomóc w odnalezieniu zwierzaka, ale szanse są na to marne. Nie wiadomo przecież nawet, jakie to było zwierzę ani jak wyglądało. Osoba, która je podrzuciła, nie skontaktowała się ze schroniskiem.

Cała społeczność Grenady jest oburzona, czemu dają wyraz w licznych komentarzach pod postem. Niestety te komentarze trafią tylko do osób, dla których los zwierząt jest ważny. Ci, którzy je porzucają bez serca, raczej nie śledzą profili schronisk.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz