Reklama

To, co zrobiono temu maluchowi sprawia, że ze strachu "załatwia się pod siebie przy każdej próbie dotyku"

porzucony piesek dog-sad © Facebook/Ekostraż

Kolejne lato i kolejna fala jeżących włos na głowie wiadomości o porzuconych zwierzakach. Tego malucha znaleziono przywiązanego do maszyny rolniczej na opuszczonej posesji pod Wrocławiem. 

Przez Dorota Pietrzyk

Opublikowano , aktualizacja dnia

Co roku mamy nadzieję, że nie będziemy musieli publikować więcej takich wiadomości. Niestety, co roku z nadejściem lata rośnie fala porzuceń.

Porzucony na pastwę losu maluch

‼️Bez schronienia, ze zgniłym jedzeniem, przywiązany do rolniczej maszyny - co robi 5 kg piesek ? Otóż: Pilnuje spadku. Ten przerażony maluch załatwia się pod siebie przy każdej próbie dotyku😡‼️ -  czytamy na facebookowym profilu Ekostraży.

Piesek został znalezieny na opuszczonym podwórku na jednej z podwrocławskich wsi. Tkwił pod gołym niebem - bez budy, ani żadnej innej ochrony. Nie wiadomo od jak dawna. Został tam po śmierci swojego opiekuna. Rodzina zmarłego przyjeżdżała go dokarmiać, ale nikt nie raczył zabrać go do domu, czy chociaż zbudować schronienia. Według rodziny, ten maluch na opuszczonej posesji "pilnuje majątku".

O tym, przez co musiał przejść świadczy jego przerażony wzrok i strach.

"W misce syf, w wiadrze syf. Pies jest kłębkiem strachu, robi pod siebie przy każdej próbie dotyku, nie wiemy co przeżył tkwiąc tam - bez możliwości schowania się przed deszczem, słońcem, atakiem innych psów." - czytamy dalej.

Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie kochający dom, dzięki któremu odnajdzie wiarę w ludzi.

Jeśli chcielibyście wesprzeć działania Ekostraży, możecie zrobić poprzez darowiznę. Szczegóły tutaj: http://ekostraz.pl/portal/pomoc.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz