Reklama

Kobieta zamierza popełnić samobójstwo, ale do akcji wkracza labradoodle: czworonożny negocjator

brązowy labradoodle dog-wow © Facebook.com/BBC Radio Devon

Ten czekoladowy labradoodle (krzyżówka pudla i labradora) uratował kobiecie życie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Brygada Devon and Somerset Fire and Rescue Service kilka dni temu wczesnym przedpołudniem otrzymała informację, że na wiadukcie biegnącym nad drogą M5 w Devon znajduje się kobieta, która najwyraźniej ma zamiar odebrać sobie życie. Natychmiast pojechali na miejsce, zabierając ze sobą psa Digby. Brązowego labradoodla, który pracuje z ekipą strażaków już od 2018 roku.

Digby zazwyczaj zajmuje się pomaganiem i wspieraniem osób, które doświadczyły traumy w wyniku wypadku lub pożaru. Choć w tej sytuacji trudno było się spodziewać takiego zagrożenia, ktoś z ekipy postanowił wziąć psa. I całe szczęście!

 

Kobieta na skraju

Kiedy dotarli na miejsce, kobieta stała na brzegu wiaduktu i była o krok od skoku. Widząc Digbiego, uśmiechnęła się i odwróciła ku niemu głowę. To wystarczyło strażakom, by zrozumieć, że mają szansę zainteresować ją psem i odwrócić jej uwagę na tyle, że być może uda się ją ściągnąć bezpiecznie z mostu.

Digby wkracza do akcji

Rozpoczęła się krótka rozmowa o psie, a potem jeden ze strażaków zapytał kobietę, czy chce poznać pieska bliżej i go pogłaskać. Kobieta się zgodziła. Dzięki temu można było bezpiecznie sprowadzić ją z wiaduktu i odblokować ruch na drodze.

Cała akcja ratunkowa zajęła w sumie kilka godzin. Gdyby nie czekoladowy labradoodle być może niedoszła samobójczyni nie byłaby już wśród nas. Digby ma na koncie kolejne uratowane życie!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz