Reklama

Transporter porzucony pod schroniskiem: kiedy wolontariusze zaglądają do środka, wpadają w panikę

porzucony transporter dla kota
cat-sad © Facebook S.P.A de Savoie

Szczególnie bulwersujące i niebezpieczne porzucenie, które mogło kosztować zwierzaka życie, z powodu tchórzostwa właściciela. 

Przez Dorota Pietrzyk

Opublikowano , aktualizacja dnia

1 lipca na swojej stronie na Facebooku pracownicy schroniska z Savoie we Francji podzielili się smutną historią. Tego dnia znaleźli nieopodal schroniska transporter dla kota, z rozrzuconymi wokół kocimi akcesoriami.

Niebezpieczne i nieodpowiedzialne 

Gdy podeszli do transportera, szybko zdali sobie sprawę, że jest pusty. W środku, ani wokół nie ma najmniejszego śladu kota. Bez wątpienia przerażony zwierzak wykorzystał sytuację, że transporter był źle zamknięty i uciekł. Sam na wolności, pozbawiony pożywienia i ochrony, z pewnością jest jeszcze bardziej przestraszony i bardzo trudno będzie teraz go odnaleźć.

Pseudo-opiekun, nie dość, że porzucił zwierzę, to nie zadbał nawet o to, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Tchórzostwo wzięło górę nad dobrem zwierzęcia, które i tak znalazło się w bardzo trudnej i stresującej sytuacji - straciło dach na głową.

Jak piszą pracownicy schroniska, wystarczyłoby wejść do środka, aby przekazać zwierzę i nie ryzykować jego zdrowiem i życiem. 

Przypominamy, że w Polsce porzucenie zwierzęcia bez opieki jest przestępstwem!

Jeśli chcesz dać dom bezdomnemy zwierzakowi, zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych.
Zostaw komentarz
Dodaj komentarz