Reklama

Pies od kilku dni stoi przed izbą przyjęć. Personel szpitala jest w szoku, gdy poznaje powód

Pies przed drzwiami szpitala. dog-wow
© Twitter @masum_gozler

Pies od 6 dni stoi przed bramą szpitala i za nic nie chce odejść. Gdy pracownicy placówki odkrywają, do kogo należy uparte zwierzę, nie mogą się pozbierać ze wzruszenia.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 20.07.2021, 17:18

Do tego zdumiewającego zdarzenia doszło w tureckiej miejscowości Trabzon w styczniu tego roku.

Otóż pewnego dnia do pana Şentürka musiała zostać wezwana karetka. Gdy na miejsce przybyli ratownicy, uznali, że stan mężczyzny jest na tyle poważny, że muszą go zabrać do szpitala. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że w mieszkaniu pana Şentürka zostawiają zdanego tylko na siebie psa.

Psia lojalność

Kiedy mężczyzna został zabrany do szpitala, jego pies o imieniu Boncuk zaczął biec za karetką przez całe miasto. Gdy drzwi placówki zamknęły się przed jego nosem, nie odszedł, a uparcie stał i czekał na swojego opiekuna. Kiedy personel szpitala zorientował się do kogo należy pies, nie mógł ukryć wzruszenia.

Po tym zdarzeniu córka pana Şentürka zabrała Boncuka do swojego domu, by się nim zaopiekować aż do momentu, kiedy ojciec wyjdzie ze szpitala. Ale piesek nie chciał czekać i codziennie uciekał z domu, by czuwać przed drzwiami szpitala. I tak przez 6 dni, codziennie od 9:00 do 19:00 bez ruchu stał, wzbudzając ogromne wzruszenie. 

Personel szpitala zakochał się w słodkim psiaku i codziennie częstował go różnymi smakołykami. Pewnego razu nawet pozwolił mu zobaczyć się ze swoim opiekunem.

Kiedy Boncuk zobaczył pana Şentürka, zaczął się cieszyć i machać ogonem. Był tak szczęśliwy!

"Również za nim tęsknię. Już się do mnie przyzwyczaił. Czasem wołam go z okna szpitala, dzięki temu jest trochę spokojniejszy”- powiedział pan Şentürka.

W końcu mężczyzna został wypisany ze szpitala. Jak to dobrze, że w domu czekał na niego lojalny przyjaciel. 

Czyż psy nie są wspaniałe?