Reklama

Po przejściu na emeryturę ten mężczyzna uratował 865 kotów, dzięki jednej umiejętności!

kot na drzewie
cat-happy

Dla niektórych niesienie pomocy innym jest esencją życia.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Normer Adams przez wiele lat pracował jako pracownik socjalny i pomagał dzieciom. Był odpowiedzialny za znajdowanie im dobrych domów zastępczych, by mogły zacząć nowe życie.

I choć przeszedł na emeryturę, jego wielkie serce nadal chce nieść pomoc potrzebującym. Tym razem jednak jej odbiorcą są koty.

Miłość do kotów i do... wspinaczki

Poza chęcią pomocy Normer ma jeszcze inną pasję – jest nią wspinaczka. Postanowił na emeryturze połączyć je obie i zaczął ratować koty, które utknęły na drzewach.

Tuż po emeryturze, Normer zaczął interesować się wspinaczka drzewną. W Georgii gdzie mieszka, to dość popularny sport. Kiedy Normer zapisał się do klubu wspinaczkowego, dowiedział się, że osoby, które potrafią wspinać się na drzewa, często proszone są o pomoc w ratowaniu kotów, które wspięły się na drzewo, ale nie potrafiły już z niego zejść.

Ten pomysł bardzo go zainteresował, bo sam przez całe swoje życie miał koty i ma poczucie, że doskonale je rozumie. Uznał, że taka „praca” może być bardzo  ciekawym wypełnieniem czasu na emeryturze.

865 uratowanych kotów

W czasie 4 lat „odpoczynku” na emeryturze udało mu się uratować ponad 800 kotów! To średnio 2 koty tygodniowo!

Normer dysponuje profesjonalnym sprzętem, niekiedy w akcjach ratunkowych pomagają mu członkowie klubu. Większość akcji ratunkowych jest przez niego dokumentowanych.

Niektóre akcje są naprawdę trudne – koty potrafią wejść nawet na wysokość 30 metrów!  Ratuje je w dzień i w nocy – jest gotów do niesienia pomocy zawsze wtedy, kiedy potrzebuje tego kot lub kociak.

Ostatnio po jednej z akcji ratunkowych wylądował nawet w szpitalu, bo jeden z kotów zaatakował go, a w ranę wdała się infekcja.

100% sukcesu

Normer jest bardzo dumny z tego, że nigdy nie zdarzyło mu się pozostawić na drzewie żadnego kota. Każda z jego akcji to pełny sukces, choć niekiedy potrzebne było mu morze cierpliwości.

Jego ulubionym momentem jest chwila, kiedy może przekazać kota w ręce opiekunów i kiedy widzi jak wielką ulgę i radość im sprawił. Normer nie bierze za swoje usługi ani dolara. Wszystko, co robi, robi charytatywnie.

Akcje ratunkowe Normera możecie obejrzeć na jego profilu na Youtube.com

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz