Reklama

Kot ucieka spod werandy z nastroszonym ogonem: kiedy opiekunka tam zagląda, staje jej serce

Kot z nastroszonym ogonem
cat-wow © Shutterstock

Kiedy kot wybiegł przerażony ze swojej kryjówki pod werandą, opiekunka postanowiła sprawdzić, co tam zobaczył. Wtedy sama zaczęła się bać o własne życie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kot o imieniu Wesley świetnie odnajduje się w swoim rodzinnym mieście Englewood w Kolorado. Ma rozpracowaną trasę codziennych spacerów, wie, gdzie jest bezpiecznie, a gdzie lepiej się nie zapuszczać.

Ale ostatnio jego opiekunka Lily Rutledge-Ellison musiała zweryfikować swoją decyzję o wypuszczaniu Wesleya na dwór.

Co się kryje w cieniu?

Tego dnia Lily zauważyła, że jej kot wrócił z werandy wyraźnie nieswój, a jego ogon przeobraził się w ogromną, nastroszoną kitę. Dla kobiety było jasne, że coś bardzo przeraziło kocurka.

Przestraszona poprosiła swojego chłopaka o sprawdzenie, co się tam kryje.

Mężczyzna wyszedł na werandę ich domu, a potem zajrzał pod spód. Wtedy stanął twarzą w pysk z… najprawdziwszą pumą!

Na szczęście przerażona para zachowała rozsądek i zadzwoniła po służby zajmujące się ochroną dzikiej przyrody Colorado Parks and Wildlife.

Według organizacji zwierzę szukało ochłody w cieniu domu. Ponieważ puma była w środku miasta, funkcjonariusze musieli zachować jeszcze większą ostrożność, by nie narazić mieszkańców na niebezpieczeństwo. Cała akcja ratunkowa trwała prawie pięć godzin. Na szczęście nikt nie ucierpiał, łącznie z pumą.

 Cieszymy się, że zarówno puma, jak i kot domowy są cali i zdrowi. Mamy nadzieję, że kotek nie zrezygnuje ze spacerów z powodu tego niezwykle stresującego doświadczenia.

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz