Reklama

Gigantyczna akcja adopcyjna. Domy znajdują tysiące zwierząt

adoptowany piesek na rękach dog-cat-happy
© Shutterstock/ a katz/ zdjęcie ilustracyjne

Dzięki tej niezwykłej akcji, domy znalazło blisko 3000 zwierząt. 

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 13.09.2021, 16:38

Stereotypowa opinia głosi, że w Ameryce wszystko jest większe. Nie inaczej jest w przypadku akcji adopcyjnych. Od jedenastu lat we wrześniu w Kalifornii odbywają się targi adopcyjne, podczas których nawet 7000 (!) zwierząt czeka na „swoich” ludzi.

Wolontariusze ze schronisk i domów tymczasowych zjeżdżają się z całego stanu, mając nadzieję, że psy, koty, ale i mniej popularne zwierzęta domowe – króliki, jaszczurki czy żółwie – tym razem znajdą swoje wymarzone domy na zawsze. 

3500 uratowanych zwierząt

Zeszłoroczna edycja akcji ze względu na pandemię odbywała się w wersji online, ale mimo to udało się pobić rekord adopcji i domy znalazło niemal 3000 zwierząt. Organizatorzy tegorocznego wydarzenia za cel postawili sobie pobicie tego rekordu i liczą na adopcję przynajmniej 3500 bezdomniaków. Czy to się uda? Są spore szanse. Przedsięwzięcie jest spektakularne, a mnogość atrakcji z pewnością przyciągnie wiele zainteresowanych osób. 

Miłość cenniejsza od nagród

Edycja 2021 będzie odbywać się równolegle na żywo i w rzeczywistości wirtualnej, przewidziane są liczne prelekcje i spotkania ze specjalistami. Gościem będzie m.in. Jackson Galaxy , znany wszystkim miłośnikom kotów prowadzący program „Koty z piekła rodem” na Animal Planet. Ze zwierzakami czekającymi na nowe domy będzie można spotkać się w sklepach zoologicznych sieci, która jest jednym z głównych organizatorów i sponsorów całej akcji.

Każda rodzina, która zdecyduje się na adopcję, otrzyma wartościowy pakiet startowy opiekuna. Choć najcenniejsza i tak będzie bezgraniczna miłość zwierzęcia, któremu zdecydują się pomóc.

Czekamy na podobną akcję w Polsce!

A tymczasem zapraszamy do naszej rubryki adopcyjnej, w której znajdziecie ponad 800 zwierzaków czekających na upragniony dom!